„Kaip kultūrinis bendradarbiavimas prisideda prie regioninės plėtros?“, – klausė rugsėjo 7-8 dienomis Valgoje ir Tartu (Estija) vykusio tarptautinio kultūros forumo „Kultuurikompass“ organizatoriai.

Savo patirtimis forume dalijosi kultūros vadybininkai, kūrybininkai, kultūrinių renginių ir veiklų organizatoriai, regioninės plėtros ekspertai, socialiniai verslininkai iš visos Europos, tarp kurių – ir  Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto prodekanė mokslui ir menui Milda Rutkauskaitė bei Menų akademijos vadovas Lukas Alsys.

2024-aisiais Tartu taps Europos kultūros sostine, 2026-aisiais šiuo titulu galės didžiuotis Tamperė, tad M. Rutkauskaitė ir L. Alsys turėjo puikią galimybę su būsimais Europos kultūros sostinių vadovais pasidalyti savo regioninio bendradarbiavimo patirtimis, kadangi projekte „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ buvo atsakingi už regioninių partnerysčių kuravimą.

Menų akademijos vadovas L. Alsys forumo metu skaitė pranešimą „Regioninio bendradarbiavimo metodai Kaunas 2022“ bei dalyvavo bendroje renginio dalyvių diskusijoje „Ilgalaikis kultūrinių ekosistemų poveikis regionuose“.

„Forumo metu pasidžiaugėme buvusių Europos kultūros sostinių laimėjimais, išgirdome apie nesėkmes ir išmoktas pamokas. Visos įgytos žinios mums, būsimai Europos kultūros sotinei, labai vertingos ir reikalingos, padėsiančios augti“, – sakė „Tartu 2024“ koordinatorė Annela Laaneots.

Vizito Estijoje metu Menų akademijos vadovas L. Alsys ir fakulteto prodekanė mokslui ir menui M. Rutkauskaitė dalyvavo ne tik tarptautiniame forume „Kultuurikompass“, bet ir susitiko su Estijos nacionalinio muziejaus atstovais. Susitikimo metu aptartos bendradarbiavimo tarp muziejaus ir Menų akademijos galimybės.