Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Fotografijos studijų programos studentai ir dėstytojai ne vienerius metus bendradarbiauja su tarptautiniu fotožurnalistikos festivaliu „Vilniaus fotografijos ratas“, kurį organizuoja Lietuvos spaudos fotografų klubas. Festivalio metu vyksta tarptautinė konferencija, kurioje aptariamos fotožurnalistikos aktualijos, o renginį lydinčioje parodoje pristatomi festivalio dalyvių fotoreportažai.

Šiais metais, jau šešioliktąjį kartą surengtame, festivalyje Fotografijos studijų programos koordinatorė Svetlana Batura užmezgė kontaktus su žinomu fotografu, publicistu Bruce Strong ir pakvietė jį atvykti į Menų akademiją skaityti paskaitą Fotografijos studijų programos studentams.

B. Strong darbai publikuoti tokiuose prestižiniuose leidiniuose kaip „TIME Magazine“ ir „National Geographic “. Jis pelnė daugybę apdovanojimų ir dvi stipendijas: Knight-Wallace Kellogg viešosios politikos stipendiją Mičigano universitete ir Knight stipendiją Ohajo universitete. B. Strong net 11 metų dirbo „The Orange County Register“ Pietų Kalifornijoje ir buvo laisvai samdomu darbuotoju įvairiuose tarptautiniuose leidiniuose ir ne pelno siekiančiose organizacijose.

Susitikime su Fotografijos studijų programos studentais B. Strong skaitė jiems įkvepiančią paskaitą apie vizualios informacijos suvokimą ir jos svarbą žmogaus gyvenime bei kūryboje.