Kauno kolegijos Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos dėstytoja, odos menininkė Lolita Grabauskienė dalyvavo originaliame projekte – konkurse „Ana (Venta) tur ką pasakyt“, kurį organizavo Užvenčio kraštotyros muziejus.

Respublikinio atvirlaiškių piešimo projekto – konkurso eiga buvo kiek netradiciška: specialiai jam sukurtoje internetinėje svetainėje buvo patalpinta keletas atvirlaiškių maketų, kuriuos profesionalūs menininkai bei mėgėjai buvo kviečiami užbaigti jiems artima technika. L. Grabauskienė atvirlaiškiui pasirinko mišrią – tapybos akrilu ant fotografinio paviršiaus – techniką, kuria interpretavo konkurso „Ana (Venta) tur ką pasakyt“ temą, neatsitiktinai siejamą su Ventos upe.

Užventis – vien savo pavadinimu yra glaudžiai susijęs su šia upe, kuri buvo Lietuvos rašytojų, menininkų: Maironio, Žemaitės, S. Anglickio, A. Bagdono, E. Urbanavičiaus ir kt. įkvėpimo šaltiniu. Ypatingą reikšmę upė turėjo Marijos Pečkauskaitės – Šatrijos Raganos, Lietuvos tautinio atgimimo ir nepriklausomybės pradžios rašytojos pasaulėjautai. Čia ji sukūrė vertingiausius savo kūrinius „Sename dvare“, „Viktutė“. Šatrijos Ragana, kaip ir daugelis to meto Lietuvos kūrėjų, tiek gyvenime, tiek savo kūryboje ieškojo žmogaus ryšio su prigimta vieta ir iš ryšio kylančių kūrybinių galimybių, savivokos atvirumo.

Venta yra svarbi ir šiuolaikinio žmogaus gyvenime, o dailininkų ir mėgėjų sukurti atvirlaiškiai pasakoja, su kuo kiekvienam iš jų siejasi Ventos vandenys. Šis projektas yra 2019 m. Lietuvos muziejų kelio programos dalis.

Parengta pagal www.atvirlaiskiai.uzventis.lt medžiagą