Liepos 5 d. „Meno parko“ galerijoje, įsikūrusioje Diuseldorfe (Dorotheenstrasse 22, 40235 Diuseldorfas, Vokietija), atidaroma projekto – kurio vadovė Kauno kolegijos Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos lektorė Birutė Sarapienė – „Kitokia tekstilė“, rengiamo nuo 2009-ųjų, paroda „Lietuviška tapatybė tekstilėje“.

„Kitokia tekstilė“ tai – projektas, kurį kasmet rengia Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus Tekstilės sekcija. Pagrindinis jo tikslas ir misija – skleisti tekstilės meno idėjas Lietuvoje bei kaimyninėse šalyse. Projektui sukurti tekstilės menininkų kūriniai eksponuoti  Latvijoje –Daugpilyje, Lenkijoje – Varšuvoje, Rusijoje, Kaliningrado srityje – Sovetske, Zelinogradske. Ketverius metus keliavusios projekto konkursinės kolekcijos: „Simbolių kalba šiuolaikinėje tekstilėje“, „Baltų ženklai tekstilėje“ bei „Tradicija ir dabartis. Tautinio ornamento interpretacija šiuolaikinėje tekstilėje“ buvo skirtos mūsų tautos kultūrinio paveldo aktualizavimui, analizei bei jo pažinimui. Atrankinė paroda „Lietuviška tapatybė tekstilėje“ – pratęsia keliaujančių tekstilės parodų tradiciją.

Idėja kalbėti apie tautos šaknis ir vertybes kilo mąstant apie žmogų, kaip tam tikros sistemos ir jos pratęsimo per tradicijas, papročius, simbolius, dalį. Tautybė bei tautiškumas yra įgimtos vertybės, tačiau jos negali būti traktuojamos kaip savaime suprantamos. Jas reikia nuolatos puoselėti. Nuo senų laikų simboliai, ženklai, ornamentai turi ne tik estetinę funkciją, bet atspindi ir tautos praeitį, krašto istoriją, parodo žmonių požiūrį į juos supantį pasaulį ir jo reiškinius.

Parodoje dalyvauja: Liucija Banaitienė, Danguolė Brogienė, Danguolė Čachavičienė, Zinaida Irutė Dargienė, Danutė Ona Jonelienė, Greta Kardišiūtė, Virginija Kirvelienė, Birutė Sarapienė, Genovaitė Sasnauskienė, Marijona Sinkevičienė, Danutė Valentaitė.

Projekto vadovė: Birutė Sarapienė
Projekto mecenatė: Danutė Valentaitė
Paroda veikia: 2019 07 05 – 2019 08 03 (galerija „Meno parkas“ – Dorotheenstrasse 22, Diuseldorfas).

Parengta pagal www.ldsajunga.lt inf.