Kino teatre  „Spindulys“ (Kauno g. 13, Marijampolė) eksponuojama Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Dizaino studijų programos lektorės, dizainerės meno licenciatės Gintarės Jarašienės personalinė fotografijos paroda „Akimirkų atspindžiai architektūros įspūdžiuose“.

Fotografija lektorei yra ir darbas, ir laisvalaikio pomėgis. Dizainerė visada galvoja, kaip užfiksuotą motyvą būtų galima pritaikyti grafiniame dizaine, kokią nuotaiką jis kurtų interjere. Parodoje eksponuojamose nuotraukose fiksuodama urbanistinius Niujorko peizažo fragmentus, G. Jarašienė ieškojo juos transformuojančių rakursų. Architektūrinių formų ritmiškumas įkvėpė interpretuoti regimas formas ir kurti fotografinius koliažus, kuriais perteikiama atsispindinčio vaizdo žaismė. Architektūriniai elementai pereina į 3D grafiką, įgaudami naują meninę formą, kuriai šviesos ir šešėlio dermė suteikia vizualinio išraiškingumo.

Lektorė džiaugiasi, jog parodos atidarymas buvo gražus ir jaukus, į jį atėjo ne tik Marijampolėje kuriantys menininkai, bet ir  žmonės, besidomintys menu. „Populiarėja tendencija parodas rengti įvairiose visuomeninėse erdvėse. Kino teatras tam labai tinka, nes, ateidami pasižiūrėti kino filmų, žiūrovai kartu gali pamatyti ir meno parodą“, – sako G. Jarašienė.

Marijampolės TV žinių paregtą reportažą apie parodą žiūrėkite čia (nuo 13:42 min.).

Kviečiame apsilankyti!