E. Tevelionis (kairėje) ir R. Vičys

Kur baigiasi ir prasideda menas restauruojant eksponatus? Klausimas labai įdomus. Atsakymo į jį kviečiame ieškoti LRT dokumentinių apybraižų cikle „Restauratoriai“.

Pirmojoje šių metų ciklo laidoje Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programos lektorius, polichromuotų medinių kūrinių restauratorius ekspertas ir molbertinės tapybos restauratorius Rolandas Vičys bei programos absolventas Erikas Tevelionis pasakos apie restauruojamą XVIII a. pab. datuojamą „Šv. Jono Nepomuko“ skulptūrą, kurios autorius yra nežinomas.

Prie skulptūros „Šv. Jonas Nepomukas“ E. Tevelionis pirmą kartą prisilietė studijų laikotarpiu – tai buvo studento diplominis darbas, kurio vadovas – R. Vičys. Pradėta restauruoti skulptūra buvo labai prastos būklės: mediena smarkiai sutrūnijusi, biri, sutrūkinėjusi, apaugusi kerpėmis. Didžioji polichromijos dalis neišlikusi, o likęs polichromijos sluoksnis – trapus, byrantis, vietomis atšokęs nuo pagrindo. Dalis skulptūros atributų taip pat neišliko.

Laidoje „Restauratoriai“ žiūrovai išvys tikrą skulptūros atgimimą. Tačiau joje – dėmesys bus skiriamas ne tik „Šv. Jonui Nepomukui“. Plačiau apie tai, kas laukia pirmojoje ciklo laidoje skaitykite naujienų portale lrt.lt

Laidą žiūrėkite šį šeštadienį 14.30 val. per LRT Plius kanalą ir portale lrt.lt.

Laidos kurėjai: režisierius – Modestas Endriuška, turinio ir komunikacijos koordinatorė – Morta Šiaulytė, prodiuserė – Daiva Bilinskienė.

Projekto partneriai: Lietuvos nacionalinis dailės muziejus Prano Gudyno restauravimo centras, Lietuvos nacionalinis muziejus, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus ir kt.

Laidos aut. nuotr.

Parengta pagal www.lrt.lt inf.