Lietuvos Respublikos Seime atidaryta nacionalinio moksleivių piešinių konkurso „Ateities miestai“, kurio viena iš organizatorių – Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Pedagogikos katedros docentė, LDUD pirmininkė dr. Sigita Saulėnienė, laureatų darbų paroda, dedikuojama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Parodos globėja – seimo narė, edukologė, švietimo specialistė prof. habil. dr. Vilija Targamadzė.

Paskelbę nacionalinį moksleivių piešinių konkursą, jo organizatoriai nesitikėjo sulaukti tokio atgarsio iš įvairių Lietuvos mokyklų. Dalyvavimas konkurse – tai ne tik siekiamybė parodyti savo kūrybos rezultatus, bet ir galimybė bendrauti bei bendradarbiauti mokiniams, mokytojams, organizatoriams. Kalbėtis ir diskutuoti apie atsakomybę už savo tėvynės ir pasaulio miestų ateitį, ekologiją ir tvarumą, panaudojant raiškos priemonių įvairovę.

Organizatoriai džiaugiasi, jog konkurso dalyviai atsiskleidė kaip kūrybingos, unikalios asmenybės. Jie pateikė originalių idėjų, vizijų ir sumanymų. O tai tik patvirtina teiginį, jog menu galima atkreipti dėmesį į svarbias būties problemas.

Konkurso ir parodos organizatoriai: dr. Sigita Saulėnienė (LDUD pirmininkė), Aušra Siaurusaitytė–Nekrošienė (VDA Architektūros katedros vedėja), Edita Kavaliauskienė (VDAADDAM direktorė), Aistė Burkė (VDAADDAM lektorė).