Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programos studentai kartu su programos koordinatore Egle Aleknaite ir lektore Rita Andrijauskiene lankėsi Lietuvos nacionaliniame muziejuje, kuriame, apžiūrėdami muziejaus ekspozicines erdves, susipažino su muziejinių vertybių eksponavimo subtilybėmis, domėjosi prevencinio konservavimo svarba.

Studentai apsilankė ir muziejaus Restauravimo centre, kuriame konservuojami ir restauruojami archeologiniai radiniai, keramika, istorinis metalas, medis ir polichromija, tekstilė, molbertinė tapyba, dokumentai ir knygos. Per metus – daugiau negu 4000 eksponatų.

L.e.p. Restauravimo centro vadovė Eglė Odinienė pristatė vykdomus muziejinių vertybių technologinius, fizikinius ir cheminius tyrimus, o kvalifikuoti įvairių sričių restauratoriai studentams išsamiai papasakojo, kaip vykdomi archeologinių radinių, tekstilės dirbinių, skulptūros, tapybos, keramikos kūrinių ir popieriaus konservavimo ir restauravimo darbai.

Vizito metu Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programos koordinatorė E. Aleknaitė, lektorė R. Andrijauskienė ir studentai turėjo galimybę išgirsti įdomiausias muziejinių vertybių atradimo istorijas. „Viena tokių – 2019-aisiais Gedimino kalne rastų 1863-1864 m. sukilėlių palaikų radimo ir išsaugojimo patirtis“, – atskleidžia E. Aleknaitė.

Studentai buvo supažindinti ir su muziejinių vertybių apskaitos sistema, tyrinėjimo metodais, pagrindiniais restauravimo dokumentais. Muziejaus specialistai pasidalino, kaip kelia restauratorių kvalifikaciją ir tobulina profesines žinias.

Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorei Rūtai Kačkutei ir Restauravimo centro darbuotojams už priėmimą, profesionalumą ir bendradarbiavimą!