Juokas yra viena maloniausių emocijų. Manoma, jog jis padeda apsisaugoti nuo ligų ir net ilgina gyvenimą. Atliktų tyrimų rezultatai atskleidė, kad juokdamiesi gyvenimą galime pailginti dviem metais, bet mokslinio paaiškinimo tam kol kas dar nėra. Kad ir kaip ten būtų, juokas tikrai atpalaiduoja ir gerai nuteikia.

Iki balandžio 3 d. Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre (Senosios Rinkos a. 12, Kėdainiai) eksponuojama 54-oji šmaikščiausių Lietuvos karikatūristų paroda „Kartoms kartu. Nekartu“, kurioje kūrinius pristato ir Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programos lektorius Rolandas Vičys bei Dizaino studijų programos lektorius Alvydas Jonaitis.

Europos jaunimo metams dedikuojamoje ekspozicijoje menininkai visą dėmesį sutelkia į jaunimo problemas, jų išgyvenimus, identitetą, kartų skirtumus, skatindami į tai atidžiau, bet per humoro ir satyros prizmę, pažvelgti ir kitus visuomenės narius. Karikatūrose kurėjai aktualizuoja pilietinio aktyvumo, savanorystės tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu temas.

Plačiau apie parodą – televizijos „Balticum“ reportaže.

Kviečiame apsilankyti parodoje ir į dabarties aktualijas pažvelgti linksmiau!

Parodos dalyviai : Viktorija Abramovič, Valentinas Ajauskas, Alvydas Ambrasas, Antanas Bartašiūnas, Vladimiras Beresniovas, Ilja Bereznickas, Gražvydas Bugas, Rimantas Dovydėnas, Vytautas Dudėnas, Vidmantas Eidukaitis, Andrius Gruzdaitis, Algimantas Inčiūra, Vladimir Ionov, Antanas Jankauskas, Alvydas Jonaitis, Juozas Juozapavičius, Vladas Kubaba, Jonas Lenkutis, Ojaras Mašidlauskas, Saulius Medžionis, Mindaugas Milinavičius, Amalijus Narbutas, Serena Pečiūnaitytė, Andrius Šiuša, Algimantas Snarskis, Gintautas Stankevičius, Edmundas Unguraitis, Kęstutis Vaičiulis, Ramūnas Vaitkus, Jonas Varnas, Evaldas Vėgėlė, Rolandas Vičys, Adomas Žilinskas.

Kuratoriai: Jonas Varnas, Jonas Lenkutis

Paroda veikia: 2023 03 03 – 04 03

Parodos organizatorių nuotr.