Gebėjimas kalbėti viešai yra privalumas. Tačiau ne vienam žmogui jis kelia baimę. Įrankių ir technikų, kurie kalbėtojui gali padėti ją įveikti ir sėkmingai pasiekti savo tikslą yra daug.
„Man viešasis kalbėjimas siejasi su baimių nugalėjimu, todėl yra puikus motyvatorius dalytis sukaupta patirtimi“, – sako Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Įvaizdžio dizaino studijų programos studentams nuotolinius mokymus „Ką svarbaus mums reikėtų žinoti apie viešą kalbėjimą?“ vedusi sertifikuota lektorė Giedrė Grižaitė.
Lektorė kartu su studentais aptarė priežastis, kodėl didžioji dauguma žmonių bijo viešojo kalbėjimo, supažindino būsimuosius įvaizdžio dizainerius su efektyvaus prisistatymo žingsniais bei nagrinėjo trumpo prisistatymo strategijas, pasitelkiant vienos minutės prisistatymą lifte (angl. „Elevator Pitch“). Mokymų pabaigoje G. Grižaitė vedė diskusiją apie tai, kaip kuo geriau atskleisti žinutę, kurią norima perduoti, būdus kaip pasiekti tikslinę auditoriją ir su ja užmegzti ryšį, kūno kalbos reikšmę ir svarbą.
Mokymai studentams buvo naudingi, kadangi jie sužinojo kaip sumažinti viešojo kalbėjimo baimę, susipažino su kalbėjimo strategijomis, padedančiomis efektyviai komunikuoti su auditorija.
Lektorė G. Grižaitė ne tik veda individualius ar grupinius viešojo kalbėjimo mokymus, bet taip pat yra Lyderystės mokymų platformos įkūrėja, viešojo kalbėjimo klubo „Klaipėda Toastmasters“, priklausančio pasaulinei lyderystės ir viešojo kalbėjimo organizacijai „Toastmasters International“ narė, kalbų konkursų organizatorė.