Lapkričio 27 d. 13 val., 1-57 aud. (Pramonės pr.22, Kaunas) kviečiame Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto darbuotojus dalyvauti nemokamuose mokymuose „Bendradarbiavimas su neuroskirtingais asmenimis aukštajame moksle“.
Mokymus ves lektorė Barbora Suisse, VšĮ „Draugiški autizmui“ įkūrėja, Lietuvos įvairovės chartijos valdybos narė, knygos „Autizmas – dalis manęs“ bendraautorė. B. Suisse augina autistišką sūnų, dėl kurio stengiasi, kad Lietuva taptų draugiška autizmui bei neuroįvairovei.
Mokymuose susipažinsite:
Kas yra neuroįvairovė?
Susipažįstame su neuroįvairovės samprata, pasaulio ir Lietuvos statistika. Aptariame neuroįvairovės būkles (autizmas, aktyvumo ir dėmesio sutrikimas, disleksija, disgrafija, diskalkulija, dispraksija, Tureto sindromas ir kt.) bei visuomenėje paplitusius mitus.
Kodėl svarbu apie tai kalbėti?
Neuroįvairovė – viena iš žmonių įvairovės formų. 1 iš 6 žmonių yra neuroskirtingas. Daugiau nei 1 proc. pasaulio gyventojų yra autistiški, daugiau nei 4 proc. suaugusiųjų turi aktyvumo ir dėmesio sutrikimą, net 10 proc. turi disleksiją.
Tai gali būti Jūsų šeimos narys, draugas ar kolega. Nematomos negalios bei būklės yra žymiai skaitlingesnės nei fizinės, tačiau jas supa daug stigmų. Taigi ypač svarbu jas pažinti.
Neuroskirtingų žmonių iššūkiai
Aptariame individualius šių žmonių iššūkius – silpnąsias bei stipriąsias puses. Pristatome pagalbos strategijas mokymosi aplinkoje. Analizuojame, kuo skiriasi neurotipinių bei neuroskirtingų žmonių komunikacija, užduočių supratimas bei atlikimas, reakcijos į socialines situacijas.
Efektyvaus bendravimo, bendradarbiavimo su neuroskirtingais asmenimis rekomendacijos
Mokome, kaip abiems pusėms efektyviai bendradarbiauti, kaip būti draugišku neuroįvairovei savo žodžiais ir veiksmais akademinėje aplinkoje, aptariame praktinius pavyzdžius iš neuroskirtintų žmonių patirčių.
Mokymai nemokami. Kviečiame registruotis ir dalyvauti!