Iki spalio 11 d. Kauno kolegijos Bibliotekos ir informacijos išteklių centre (Pramonės pr. 22A, Kaunas) eksponuojama Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos dėstytojos, odos menininkės Lolitos Grabauskienės kuruoto vasaros simpoziumo „Oda-forma-idėja 2020“ dalyvių kūrinių paroda „Knyga kaip meno objektas“.

Simpoziumo metu dalyvės susipažino su istoriniais knygų įrišimo ir priešlapių marginimo būdais: marmuravimu (ebru) ant vandens ir marginimu kleisterio technika, kūrė autorines knygas ilgo dygsnio (long stitch), koptinio ir slaptojo belgiško įrišimo technikomis, susipažino su šių technikų interpretacijų galimybėmis, o autorinių knygų viršelius margino pritaikydamos individualius dekoro elementus.

Nors dižioji dalis vasaros simpoziumo dalyvių su knygrišyste susidūrė pirmą kartą, bet parodos kuratorė L. Grabauskienė sako, kad sukurti darbai yra profesionalūs ir svarbiausia – originalūs.

Parodos dalyvės: Ilona Junevičienė, Gabija Viduolytė, Irmina Ambrozevičienė, Romarika Pikelienė, Rasa Rakauskienė, Renata Gaidelienė

 Parodos kuratorė: Lolita Grabauskienė

Kviečiame apsilankyti!