Iki birželio 30 d. Kauno kolegijos „Stiklo galerijoje“ (Pramonės pr. 22A, Kaunas) eksponuojamoje personalinėje Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programos lektoriaus, restauratoriaus, dailininko – karikatūristo Rolando Vičio parodoje „Didelės galvos ant mažų kojų“ pristatomi įvairaus laikotarpio tapybos kūriniai, o taip pat karikatūros, šaržo žanro darbai, atlikti skirtingomis raiškos priemonėmis ir technikomis: akvarele, guašu, tempera, aliejiniais dažais, plastilinu. Ekspozicijai atrinkti kūriniai – humoristiniai. Juose perteikiamas pozityvus dailininko žvilgsnis į supantį pasaulį.

R. Vičio kūryba išsiskiria dėl savito stiliaus – skirtingoms idėjoms realizuoti menininkas renkasi vis kitas technikas. Jį ypač domina tos, kurios tapybos kūriniams ar karikatūros, šaržo žanro darbams yra neįprastos. Kūrėjas yra atradęs tapybą plastilinu, plačiai naudojamą kuriant stop motion (liet. sustabdytas kadras) animaciją. Plastilinu nutapytų karikatūrų ar šaržų iki šiol nebuvo sukurta, todėl R. Vičiui buvo įdomu šią techniką išbandyti. Pradžioje jis nutapė keletą karikatūrų, o sulaukęs susidomėjimo iš kolegų ir žiūrovų, įgyvendino šia technika atliktų darbų seriją. Kurdamas piešinius ar tapybos darbus, dailininkas taip pat ieško įdomių, netradicinių technikų.

Autorius apie save

Rolandas Vičys

Gimiau, smėlio pilis stačiau ir užaugau Kaune. Nuo vaikystės mėgau piešti, kopijuoti animacinių filmų, knygų personažus. Mano šeimoje menininkų nebuvo. Nežinau, iš kur turiu šį geną, bet džiaugiuosi jį savyje atradęs. Iki 15 metų būti dailininku negalvojau ir studijuoti menus apsisprendžiau netikėtai – pažįstamai dailininkei nuvedus į Kauno Antano Martinaičio vakarinę dailės mokyklą (dabar: Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla). Po pirmos užduoties nupiešti paukščio iškamšą mokytoja man liepė tuoj pat užsirašyti mokytis. Čia besimokydamas pamėgau lipdymą, grafikos subtilybes, patiko ir grafitu ant popieriaus sukuriami stebuklai, tapyba ir netgi meno istorija.

Baigęs dvyliktą klasę apsisprendžiau tęsti „nardymą“ po menų pasaulį ir įstojau į Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetą (dabar: Kauno Kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas). Gilinausi į molbertinės tapybos konservavimo ir restauravimo subtilumus, su kuriais supažindino puikūs dėstytojai. Vienas iš jų – tapytojas Arvydas Martinaitis. Po studijų Kaune pagalvojau, jog gerai būtų pasižiūrėti kaip vilniečiai gyvena ir mokslus pratęsti, todėl įstojau į Vilniaus dailės akademiją (VDA). Dvejus metus studijavau tapybą, kurios paslapčių mokino nuostabūs menininkai: Henrikas Čerapas, Kostas Dereškevičius, Arvydas Šaltenis, Ričardas Nemeikšis, o trečiais studijų metais pasirinkau turimas molbertinės tapybos restauravimo žinias dar labiau pagilinti. Baigiau bakalaurą ir magistrą. Tapau profesionaliu tapytoju ir restauratoriumi. Bet – man to buvo maža. Norėjosi gebėti sukauptas žinias perduoti jaunajai kartai. Todėl VDA baigiau pedagoginės kvalifikacijos studijas ir įgijau dailės ir technologijų pedagogo kvalifikaciją.

Nuo vaikystės piešiu linksmus žmonių portretus, paryškindamas jų individualius bruožus, akcentuodamas keistus įpročius ar nestandartinius pomėgius, ir tai man teikia didelį malonumą. Ne vieną vasarą esu praleidęs Lietuvos pajūryje, kur piešdavau poilsiautojų šaržus. Esu stebėtojas, todėl satyriškuose kūriniuose fiksuoju ir smagias kasdienes situacijas, nutikimus. Smagu, kad darbai sulaukia dėmesio parodose, socialinėse medijose, prajuokina, nes ir man pačiam patinka pasijuokti. Juokaudamas galiu pasakyti, kad dažnai žmonės daug ko apie save nežino, kol nepamato savęs dailininko kūrinyje. Malonu padėti kitiems geriau pažinti save.

Lietuvoje yra nemažai karikatūros, šaržo žanrų kūrėjų ir gerbėjų. Bendraminčius vienija Nacionalinė karikatūristų asociacija „Humor Sapiens”, kuriai priklausau. Man patinka ne tik kurti karikatūras, piešti šaržus, bet ir tapyti. Taip atsipalaiduoju, išlaisvinu savo vidinį pasaulį, viską užmirštu ir tarsi persikeliu į tapomą paveikslą. Žavi lietuviškasis ekspresionizmas. Bet net ir tapybos darbuose neatsisakau subtilaus humoro.

Šiuo metu dirbu aukščiausios kvalifikacinės kategorijos molbertinės tapybos ir eksperto kvalifikacinės kategorijos polichromuoto medžio restauratoriumi, dėstau Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijoje, aktyviai dalyvauju įvairiose grupinėse parodose ir rengiu personalines parodas.

Kviečiame apsilankyti!

Paroda veikia: 2023 05 29 – 06 30