Vilniaus oro uosto išplėtimas. Architektai: Leonardas Vaitys, Algimantas Alekna, Gintautas Telksnys. 1994 m.

Šiais metais architektas Leonardas Vaitys (1943–2022) būtų minėjęs 80–ties metų jubiliejų. Visą savo gyvenimą paskyręs architektūrai ir jos kultūros sklaidai, jis savo pavyzdžiu įkūnijo atsidavimą profesijai, kuris atsispindėjo jo kūryboje tiek realizuotais projektais, tiek ambicingais nerealizuotais darbais.

Besidominčius L. Vaičio kūrybiniu palikimu ir norinčius pamatyti ne tik dar niekur iki šiol nerodytus architekto darbus, bet ir pasinaudoti galimybe pažinti jį kaip asmenybę, kritiką, autorių ir kolegą, kuris nepriklausomos Lietuvos aušroje praskynė kelią į profesionalią architektūrą, kviečiame į rugsėjo 29 d. 18 val. Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) atidaromą parodą „Sugrįžimas“.

Parodos erdvė pasirinkta neatsitiktinai – Menų akademijos draugystė su L. Vaičiu truko ilgai. Architektas aktyviai palaikė studentus. Kasmet diplomantams, kurių baigiamieji darbai įvertinti aukščiausiais balais, skirdamas garbingą, savo tėčio, tapytojo Jono Vaičio premiją. Architekto tėtį su Kauno meno mokykla, kurios erdvėse yra įsikūrusi Menų akademija, sieja graži istorija – jis čia mokėsi, dėstytojavo, o 1947 m. tapo direktoriumi. „Mano tėvas – Lietuvos tapybos klasikas, džiaugiuosi, kad dalį vaikystės praleidau šiose erdvėse ir mačiau kaip jis dirba. Pelėdų kalnas man – šventas“, – yra pasakęs L. Vaitys.

Lauksime Jūsų Leonardo Vaičio parodos „Sugrįžimas“ atidarymo renginyje!

Parodos kuratoriai: Martynas Vaitys, Greta Trapikienė, Kauno kolegijos Menų akademijos vadovas Lukas Alsys

Organizatorių nuotr.

Parengta pagal parodos organizatorių inf.