Iki rugsėjo 2 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (Žirmūnų g. 1B, Kaunas) eksponuojama Kauno kolegijos Pedagogikos katedros vadovės dr. Sigitos Saulėnienės kuruota Lietuvos dailės ugdytojų draugijos (LDUD) tapybos plenerų paroda „Misija: kurti“.

Kaip pažymi Pedagogikos katedros vadovė, LDUD pirmininkė dr. S. Saulėnienė, draugija siekia ugdyti ne tik vaikų ir mokinių meninės raiškos gebėjimus, koordinuoti visuomeninę veiklą meninio ugdymo srityje, tačiau ir skatinti dailės pedagogų kūrybinę raišką. Todėl draugija aktyviai rengia kūrybinius plenerus. Lankydamiesi gražiausiose Lietuvos vietovėse, tapybinėmis ar grafinėmis raiškos priemonėmis, draugijos nariai išreiškia savo įspūdžius, nuotaikas, pajautas. Sau artimų motyvų dailės ugdytojai ieško gamtoje, juos interpretuodami ir kurdami istorijas, kurių pasakotojais tampa jautrios ar ekspresyvios spalvos, dinamiški potėpiai, ritmingos linijos ar lygios, švelnios plokštumos.

Grupinėje parodoje „Misija: kurti“ kiekvienas autorius atsiskleidžia kaip savitas, unikaliai jį supanti pasaulį regintis kūrėjas. Kiekvienas darbas vis kitoks, nustebinantis savo kompozicija, spalvine derme, motyvo pasirinkimu.