Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Socialinio darbo katedra kartu su Kauno miesto socialinių paslaugų centru spalio 16 d. organizavo mokslinę – praktinę konferenciją „Partnerystė ir įtrauktis: institucijų vaidmuo pokyčiuose”, kurios metu sutelkė su socialinę riziką patiriančiais asmenimis dirbančius specialistus ir skatino įrodymais grįstos praktikos tarpinstitucinį bendradarbiavimą ir įtraukties svarbą.

Konferencijos dalyvius pasveikinusios Kauno miesto socialinių paslaugų centro direktorė, Lietuvos socialinio darbo tarybos pirmininkė dr. Roberta Motiečienė ir Kauno miesto savivaldybės administracijos socialinių paslaugų skyriaus vedėja Jolanta Baltaduonytė džiaugėsi susirinkusiu gausiu specialistų būriu, siekiančiu gerinti darbo su socialinę riziką patiriančiais asmenimis sąlygas.

Pranešėjai Lietuvos kalėjimų tarnybos Resocializacijos koordinavimo skyriaus vyriausioji specialistė (socialinio darbo organizatorė) Gintarė Gerybaitė, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus viršininkė Agnė Greblikaitė, Kauno arkivyskupijos Carito Nuteistųjų integracijos programos vadovė Renata Dubauskė, Lietuvos probacijos tarnybos Kauno skyriaus vyriausiosios specialistės Laura Kičienė, Sandra Adamonytė ir Justina Rakauskaitė dalijosi patirtimi ir kvietė diskutuoti apie įrodymais grįstos praktikos geruosius pavyzdžius, dirbant su benamystę patiriančiais asmenimis, taip pat aptarė partnerystės ir įtraukties vaidmenį tarpinstituciniame bendradarbiavime siekiant pokyčių.

Konferencijoje dalyvavę atstovai iš BĮ Klaipėdos miesto nakvynės namų, Kaišiadorių socialinių paslaugų centro Apgyvendinimo ir intensyvios krizės įveikimo pagalbos skyriaus ir Kauno miesto socialinių paslaugų centro Laikino apgyvendinimo skyriaus aktyviai įsitraukė į diskusijas ir pabrėžė partnerystės ir bendradarbiavimo svarbą.

Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Socialinio darbo katedros dėstytojai – praktikei Neringai Gudėnaitei konferencijos metu buvo įteiktas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato padėkos raštas už glaudų ir dalykišką bendradarbiavimą, pagalbą padedant vykdyti Kauno apskrities vyrausiajam policijos komisariatui pavestas funkcijas.

Socialinio darbo katedra džiaugiasi partneryste su Kalėjimų tarnyba ir Kauno miesto socialinių paslaugų centru, kuri suteikia Socialinio darbo studijų programos studentams galimybę atlikti užsakomuosius tyrimus ar profesinės veiklos praktiką. Ši partnerystė reikšmingai prisideda prie būsimų specialistų profesinio tobulėjimo.

Respublikinėje mokslinėje – praktinėje konferencijoje dalyvavę atstovai iš įvairių Lietuvos institucijų susiduriantys su benamystės reiškiniu išreiškė norą tęsti diskusijas šia tema, pabrėždami konferencijos tęstinumo būtinybę, kuri skatintų socialinio darbo plėtrą Lietuvoje ir už jos ribų. Todėl ateityje planuojama plėsti diskusijų apimtį – kviesti užsienio socialinius partnerius pasidalinti įžvalgomis ir inovacijomis socialinio darbo srityje tarptautiniame kontekste.