Spalio 1 d. Kaune prasidės antrą kartą rengiamas Tarptautinis fotografijos ir medijų meno (IPMA) festivalis, kurį organizuoja Kauno kolegija. Renginio, kurio tema – „Gyvenimo istorija“, programoje – parodų atidarymai ir edukacijos vyks spalio 1 – 6 dienomis. Kitos festivalio veiklos tęsis iki pat spalio 31 dienos.
Už lango kunkuliuojanti realybė kasdien primena apie būties laikinumą ir vis klausia, ar žinome, kiek kiekvienam mūsų dar liko šioje planetoje. Ji ragina nepamiršti, kad mūsų būtis nepriklauso tik nuo mūsų, tuo pačiu – stabtelėjus susimąstyti, kokią infomaciją skleidžiame išorėn, ir kokią žymę paliksime išeidami.
Kokia gali būti gyvenimo istorija, kaip ją papasakoti pagaviai, nekasdieniškai ir tuo pačiu jautriai bei humaniškai, klausia 2-asis Tarptautinis fotografijos ir medijų meno festivalis (angl. International Photography and Media Art Festival, IPMA). Dviem žodžiais apibrėžta atviro kvietimo tema tuo pačiu yra visiškai demokratiška ir kviečianti į medijas pasižiūrėti kaip į raktą, kuris išlaisvina, bet ne į rėmą, kuris riboja.
Atsiliepusių į atvirą kvietimą kūrėjų darbus vertins tarptautinė komisija, tarp kurios narių – 1-ojo IPMA dalyviai Boris Eldagsen (Vokietija), Jukka Hautamäki (Suomija), Zane Cerpina ir Stahl Stenslie (Norvegija) ir kiti. Atrinktų kūrėjų pasakojimai tema „Gyvenimo istorija“ bus eksponuojami IPMA parodoje, kuri spalio 1–31 d. vyks M. Žilinsko dailės galerijoje Kaune.
IPMA tarptautinis fotografijos ir medijų meno festivalis yra vienintelis tokio pobūdžio renginys Europos regione. Festivalis kuria erdvę šiuolaikiniams menininkams, profesionalams, studentams ir mėgėjams keistis patirtimi, užmegzti naujus ryšius ir ateityje pradėti bendrus projektus. Visi atrinkti menininkai turi puikią galimybę būti reklamuojami plačiajai, atsidavusiai auditorijai, kritikams ir kuratoriams.
Daugiau informacijos oficialioje festivalio svetainėje.