Iki gegužės 31 d. Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Rūdiškių filiale (Statybininkų g. 23, Rūdiškės) eksponuojama Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos lektorės, keramikės Birutės Šležienės ir Dizaino studijų programos lektorės, grafikės Sigutės Bronickienės kuruojama studentų piešinių paroda „Vakar, šiandien, rytoj…“, kurioje pristatomi skirtingų menų, dizaino specialybių ir kursų studentų piešiniai, saugomi Menų akademijos metodiniame fonde.

Parodoje keliamas klausimas: ar iš tikrųjų šiandien, viena iš klasikinių vaizduojamojo meno šakų – piešimas – praranda savo svarbą?

Piešimo, kaip vaizduojamojo meno šakos, pokyčius lemia daugelis faktorių: dėstančių šią discipliną menininkų kartų kaita, studijų programų tikslų ir uždavinių pokyčiai, piešimui skiriamo laiko trukmės mažėjimas, edukacinė bei estetinio, meninio ugdymo kaita, skaitmeninių technologijų įsigalėjimas. Bet piešimo, kaip disciplinos, mokymosi svarba asmenybei plėtojant aplinkinio pasaulio formų ir spalvų suvokimą, siekiant pastabumo, formų suvokimo ir erdvinio mąstymo, išlieka nepakitusi.

Kviečiame apsilankyti!

Parodos kuratorės: Sigutė Bronickienė, Birutė Šležienė

Paroda veikia: 2022 05 02 – 2022 05 31