Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Kalbų centras vykdo Erasmus+ KA220 projektą „Training Emotionally Intelligent and Acceptant Mindsets for Inclusion“ (T.E.A.M.I.), kurio metu Kauno kolegijos dėstytojai dalyvavo socialinio emocinio ugdymo, sąmoningumo ir koučingo mokymuose, kuriuos vedė neurolingvistinio programavimo specialistė, sąmoningumo trenerė (angl. Mindfulness Based Stress Reduction), holistika besidominti koučerė Claudia Consuelo Saccone iš Italijos.

Mokymuose įgytais teoriniais ir praktiniais įgūdžiais Kauno kolegijos dėstytojai siekia pasidalyti su Lietuvos vidurinių, profesinių ir aukštųjų mokyklų atstovais. Sausio 24 ir 31 dienomis edukologai ir pedagogai kviečiami dalyvauti mišriuoju būdu organizuojamuose 12 valandų koučingo*, socialinio emocinio mokymo ir sąmoningumo mokymuose (mokymai yra nemokami).

Mokymų temos ir lektoriai

Tema – „Mindfulness (sąmoningumas)“, mokymus ves Kalbų centro lektorius Edvinas Ignatavičius. Šioje mokymų dalyje bus pristatyti ir aptarti sąmoningumo principai, sąmoningumo mokymų mokslinis pagrindimas, praktinis pritaikymas ir metodai, kaip taikyti sąmoningumo metodikas profesiniame gyvenime, vedant paskaitas ar kituose kontekstuose.

Tema – „Emocinis intelektas“, mokymus ves Kalbų centro lektorė Dinalda Simuntienė. Mokymų metu bus susipažįstama su emocinio intelekto sąvoka, analizuojama bei mokomasi praktiškai atpažinti savo bei kitų žmonių emocijas, atskirti įvairius jausmus. Taip pat dalyviai kartu su lektore ieškos priemonių ir metodų, kaip pasitelkiant emocinę informaciją valdyti savo mąstymą bei poelgius ir tokiu būdu geriau suprasti supančią aplinką.

Tema – „Koučingas“, mokymus ves Verslo fakulteto Komunikacijos katedros lektorė Skaistė Kalininaitė. Mokymuose dalyviai atras galimybes, kaip padėti studentams ar mokiniams pasiekti reikiamą žinių ar įgūdžių lygį. Koučingo mokymai padės išmokti sutelkti dėmesį į klausimų formuluotes savo auklėtiniams, su tikslu padėti jiems patiems atrasti sprendimą, gebėti prisiimti atsakomybę ir ugdyti sąmoningumo jausmą. Mokymų metu dėmesys bus sutelkiamas į „čia ir dabar“, o ne į tolimą praeitį ar ateitį.

Norintys dalyvauti mokymuose, iki 2023 m. sausio 19 d. 12.00 val., turi užpildyti registracijos anketą. Ją rasite – čiaNumatytas dalyvių skaičius – 20. Numatytam dalyvių skaičiui susidarius ankščiau – registracija bus stabdoma.

Mokymai vyks:

  • sausio 24 d. 10–16 val. Kauno kolegijoje, Kauno miesto Pramonės pr. įsikūrusiame akademiniame miestelyje;
  • sausio 31 d. 13–19 val. nuotoliu.

Užsiregistravusiems dalyviams detalesnė informacija (vietos adresas, prisijungimo nuoroda) apie mokymus bus siunčiama registracijos formoje nurodytu el. paštu likus dienai iki mokymų. Dalyviams bus išduodami Kauno kolegijos pažymėjimai.

Išsamesnę informaciją teikia projekto T.E.A.M.I. atstovė ir mokymų organizatorė Lietuvoje, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Kalbų centro lektorė Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė el. p. ieva.brazauskaite@go.kauko.lt arba tel. 8 686 76781.

* koučingas (liet. ugdomasis vadovavimas) tai – unikali metodika, kuri remiasi specialiomis klausimų uždavimo technikomis, leidžiančiomis paskatinti užsibrėžti ambicingus tikslus, numatyti veiksmus jiems pasiekti ir užtikrinti vidinį balansą darbiniame ir asmeniniame gyvenime.