Kovo 10 d. (penktadienį) 18 val. „Galerija 11“ (Jogailos g. 11, Vilnius) atidaroma Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Fotografijos studijų programos lektoriaus, fotomenininko Žilvino Glušinsko personalinė fotografijos paroda „Black Flowers“ (liet. „Juodos gėlės“).

Nors juoda nėra laikoma spalva, jos estetika gali būti labai paveiki, sukelianti stiprias emocijas. Dažnai ši (ne)spalva sietina su nežinomybe, paslaptimi, amžinybe. Šios, simbolinės, juodos spalvos reikšmės skleidžiasi personalinėje lektoriaus parodoje.

Lith–Print technika kurtoje naujausioje menininko fotografijų serijoje „Black Flowers“ juoda yra ryškus elementas. Abstrakčiomis formomis ji pasklida nuotraukose ir kuria siurrealistiškos erdvės įspūdį. Ž. Glušinsko juodoje nėra jokio akimis atpažįstamo realybės ženklo, jokios užuominos apie tikrovę. Tik jos fone išryškėjusi paslaptis, kurią įkūnija moterų aktai. Grakščiais kūnų judesiais moterys išsklaido fotografijas užliejusią akliną juodumą, kuri, atskleidžia fotomenininkas, vyrauja dėl panaudoto foto popieriaus ypatybių, atsiradusių dėl to, jog jis yra senas, laikytas blogomis sąlygomis ir pažeistas pelėsio. „Ryškindamas fotografiją nežinau, kokia ji bus. Priklausomai nuo naudojamos chemijos, išlaikymo, atsižvelgiant į tai, kelintas tai yra atspaudas, galiu tik nuspėti, koks vaizdas išryškės”, – pažymi fotomenininkas.

Būtent Lith–Print technika suteikia Ž. Glušinskui plačias galimybes eksperimentuoti su foto popieriumi ir atrasti naują, autentišką meninę kalbą, fotografiją suartinančią su grafika. „Kurdamas Lith–Print, kuri yra viena iš paskutinių alternatyvių spaudos technikų, negaliu būti užtikrintas, jog nuotraukos ryškinimo procese, kuris gali trukti nuo keletos minučių iki kelių valandų, sulauksiu būtent to momento, kai regimas vaizdas bus toks, kokio  noriu”, –  sako Ž. Glušinskas. Net ir būdamas vienu iš vos kelių Lith–Print žinovų Lietuvoje, lektorius pažymi, jog spaudžiant nuotraukas šia technika visada yra vietos magijai, kuri jį labai traukia.

Magiją jaučia ir žiūrovas, stebėdamas kaip vienose fotografijose moterų kūnai blunka, tirpsta, panirdami į juos traukiančią juodą gelmę, o kitose – jos prasiveržia pro tankius, tamsius ūkus, atrasdamos šviesą, ir pražysta. Kiekviena serijos nuotrauka turi savo nuotaiką, naratyvą ir muzikalumą, kurie sužadina žiūrovo pojūčius.

Kviečiame apsilankyti!