Vasario 9 d. 17 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyriuje (A. Mapu g. 18, Kaunas) atidaroma personalinė Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Dizaino studijų programos lektorės, dizainerės, meno licenciatės, Lietuvos dizaino asociacijos narės Gintarės Jarašienės fotografijos paroda „Sinergija su gamta…“. Dizainerė ne tik dirba grafinio dizaino srityje, aktyviai rengia personalines parodas, bet dalyvauja ir grupinėse parodose, konkursuose, įvairiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose projektuose.

„Gamtoje atrandame grožį, harmoniją, ramybę. Ji suteikia kūrybinių galių ir padeda gyventi. Neišsenkanti jos kūrybos galia nuolat įkvepia ir skatina kurti. Stebint gamtą, jos formų kaitą, kaskart sužinome kažką naujo ir įdomaus. Visada norisi tai užfiksuoti, įsigilinti ir pasidžiaugti ilgiau. Gamta yra nepaprasta kūrėja. Sunku aprėpti, kiek neįtikėtinai daug įdomių ir nepakartojamų reiškinių yra gamtoje ir kokių fantastinių, stulbinančių formų ji pilna. Vienos jų išlieka ilgiau, kitos – susidaro ir greitai išnyksta. Kyla džiaugsmas, kai pavyksta jas užfiksuoti ir pratęsti jų stebėjimą, tyrinėjimą, interpretavimą fotografijose“, – mintimis dalinasi parodos autorė G. Jarašienė.

Ekspozicijoje – fotografijos darbai, kuriuose užfiksuoti įvairūs lietuviškos ir kitų šalių gamtos motyvų fragmentai. Jie vaizduojami iš tam tikrų rakursų, ieškant jų įdomumo ir netikėtumo. Darbuose siekiama atskleisti šviesos ir šešėlio įtaką gamtinėms formoms, jų kompozicijų išraiškingumui ar, priešingai, subtilumui. Dalyje fotografijų – kompozicijos pagrindą sudaro spalvinių gamtos derinių žaismas, kitose – išryškinamos netikėtos formų, atspindžių ir faktūrų dermės.

„Pagrindinis parodos tikslas – parodyti gamtinių formų ir iš jų kuriamų kompozicijų, kurių stebėjimas suteikia gerų ir malonių emocijų, meniškumą ir grožį“, – sako kūrėja.

Parodos atidarymo renginys – vasario 9 d. 17 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyriuje (A. Mapu g. 18). Renginyje muzikinius kūrinius atliks Kauno valstybinio muzikinio teatro atlikėjai: tenoras Jurgis Jarašius ir pianistė Živilė Kudirkaitė.

Kviečiame apsilankyti!

Paroda veikia: 2024 02 02 – 02 29