Kviečiame apsilankyti virtualioje Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos pirmakursės Monikos Imbrasaitės personalinėje parodoje „Kompozicijos pagrindų rezultatai“.

Programos koordinatorė Sigita Grabliauskaitė sako, jog supančios aplinkos stebėjimas, domėjimąsis kitų kūrėjų darbais ir jų analizavimas inspiruoja studentus eksperimentuoti, ieškant ir, žinoma, atrandant savitą kūrybos braižą.

Kurdama personalinėje parodoje eksponuojamas kompozicijas, M. Imbrasaitė įkvėpimo sėmėsi iš menininkų Maurico Kornelio Ešerio ir Viktoro Vazarelio kūrybos. M. K. Ešerio grafikos darbas „Akis“, kuriame vaizduojama paties menininko akis, paskatino jaunąją kūrėją ieškoti ir savo darbuose atskleisti dailininko ir į jo kūrinį žvelgiančio žiūrovo ryšį. Nagrinėdama V. Vazarelio kūrybą, M. Imbrasaitė unikalias, savitas kūrybines interpretacijas sujungia su menininko kompozicijų fragmentais, sukurdama trimačius kubus. Remdamasi šio menininko kūryba studentė kūrė ir parodoje eksponuojamas rozetes (pranc. rosette – stilizuotas, gėlės žiedo pavidalo, ornamento motyvas).

Kurtas kompozicijas jaunoji menininkė užbaigė įvairiais spalvų derinimo būdais: analogine, monochromatine, trejopa ir papildomąja atsikartojančia trajektorija.

Kviečiame atrasti M. Imbrasaitės kūrybą!

Norėdami apžiūrėti parodą, spauskite čia.

Parodos kuratorė: Sigita Grabliauskaitė

Paroda veikia: 2022 02 23 – 06 01