Kaunas ir Vilnius, Vilnius ir Kaunas. Didžiausi Lietuvos miestai. Gal konkuruojantys, o gal būtini vienas kitam? Kaip ir kodėl jie (ne)sugyvena?

Apie tai pasakoja MO muziejaus ir Kauno miesto muziejaus paroda, atverianti pamatinę dviejų miestų priklausomybę. Ekspozicijoje įvairiais pjūviais nagrinėjama Kauno ir Vilniaus kultūra, socialinis gyvenimas, panašumai ir skirtumai. Aiškinamasi, ką reiškia būti kauniečiu ar vilniečiu, koks jų požiūris į save ir kitą, identifikuojami ir dekonstruojami mitai, stereotipai bei kompleksai.

Tai išskirtinė paroda, eksponuojama net dviejuose miestuose! Viena jos dalis – MO muziejuje Vilniuje, kita – Kaune, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Laikinojoje M. K. Čiurlionio dailės galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas).

Paroda yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Plačiau skaitykite čia.

Parodos komanda

Idėjos autoriai ir organizatoriai: Kauno miesto muziejus ir MO muziejus

Parodos koncepcijos autorius – Tomas Vaiseta

Parodos kuratoriai ir ko-kuratoriai: Justina Juodišiūtė, Kotryna Lingienė, Kęstutis Lingys, Ernestas Parulskis, Miglė Survilaitė, Rasa Žukienė

Konsultantės: Julijana Andriejauskienė, Marija Drėmaitė, Linara Dovydaitytė, Giedrė Godienė, Lara Lempertienė, Jurgita Verbickienė, Sigita Žemaitytė-Strazdė

Koordinatorės: Iveta Jaugaitė, Justina Juodišiūtė, Giedrė Malūkaitė, Sigita Žemaitytė-Strazdė

Architektai: Vladas Suncovas, Julijonas Urbonas

Dizainerė – Inga Navickaitė-Drąsutė

Paroda veikia: 2022 04 23  – 08 28