Rugsėjo 29 d. 18 val. Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) atidaroma architekto Leonardo Vaičio (1943 – 2022) kūrybos paroda „Sugrįžimas“.

Didžiąją gyvenimo dalį L. Vaitys praleido Vilniuje, tad ši architektūros paroda – tai jo sugrįžimas į ištakas, į namus, kur nėra perdėto ideologizavimo, nusivylimo ar naivumo, o tik architektūra gryniausia savo forma ir už jos slypintis juodas darbas, kurį jis vadino „kūryba“.

Menų akademijos draugystė su L. Vaičiu truko ilgai. Architektas aktyviai palaikė studentus kasmet diplomantams, kurių baigiamieji darbai įvertinti aukščiausiais balais, skirdamas garbingą, savo tėčio, tapytojo Jono Vaičio premiją. Architekto tėtį su Kauno meno mokykla, kurios erdvėse yra įsikūrusi Menų akademija, sieja graži istorija – jis čia mokėsi, dėstytojavo, o 1947 m. tapo direktoriumi. „Mano tėvas – Lietuvos tapybos klasikas, džiaugiuosi, kad dalį vaikystės praleidau šiose erdvėse ir mačiau kaip jis dirba. Pelėdų kalnas man – šventas“, – yra pasakęs architektas.

Savo kūryboje L. Vaitys įkūnijo dinamišką Lietuvos architektūros judėjimą – nuo socialistinio modernizmo iki rinkos sąlygų diktuojamų postmodernizmo užuomazgų. Architektas įprasmino pastatus, kaip ženklus, padedančius suvokti Lietuvos architektūros istorinę raidą. Baigęs karjerą L. Vaitys išliko vienu aktyviausių architektūros kritikų, pasisakančiu už lietuviškos architektūros identiteto išsaugojimą ieškant būdų harmoningai apjungti naują su tuo, kas jau yra.

L. Vaitys niekada ir nepasitraukė iš kultūrinių architektūros sluoksnių ir tarnavo jos įprasminimui leisdamas pirmąjį Lietuvoje architektūros apžvalgos leidinį, „Archiforma“, vystydamas asmeninį interneto dienoraštį „VAITYS.LT“, išleisdamas monografijas „Eklektika“ bei „Našlaičio Patirtis“.

Rugsėjo 29 d. 18 val. kviečiame dalyvauti Leonardo Vaičio (1943 – 2022) architektūros parodos „Sugrįžimas“ atidarymo renginyje, kuris vyks „Pelėdų kalno“ galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas)!