Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademija, įsikūrusi istorinėse Kauno meno mokyklos erdvėse, minėdama jos šimtmetį, 2022-uosius skiria šioje vietoje besimokiusiems žymiems Lietuvos menininkams. Visus metus Menų akademija kvies į absolventų: Rimanto Dichavičiaus, Stasio Eidrigevičiaus, Jono Gasiūno, Dainiaus Liškevičiaus, Evaldo Pauzos, Juozo Statkevičiaus, Dariaus Mikšio, Židrijos Janušaitės, Remigijaus Sederevičiaus, Felikso Jakubausko, Eimučio Markūno ir Eglės Ridikaitės – personalines parodas „Pelėdų kalno“ galerijoje.

„Didžiuojamės, kad esame Kauno meno mokyklos 100-mečio liudininkais. Per šį laiką čia užaugo daug nuostabių menininkų, garsinančių Lietuvą. Gaila, kad metai turi tik dvylika mėnesių ir tik maža dalis sugrįžusių absolventų rengs personalines parodas „Pelėdų kalno“ galerijoje. Visuomet laukiame, o šiais, jubiliejiniais, metais ypač, ne tik parskrendančių pelėdžiukų – mūsų menininkų ir buvusių dėstytojų, bet, žinoma, visų, besidominčių menu“, – kviesdama lankytis 100-mečiui skirtose parodose, sako Menų akademijos vadovė dr. Inga Valentinienė.

Kauno meno mokyklos 100-mečiui skirtų parodų ciklas prasidės sausio 14 d. 16 val. „Pelėdų kalno“ galerijoje (A.Mackevičiaus g. 27, Kaunas) dailininko, fotografo, leidėjo Rimanto Dichavičiaus personalinės parodos „Tarp laiko virsmų“ atidarymu, kurį lydės ir susitikimo su dailininku renginys. Jame R.Dichavičius dalysis prisiminimais, pasakos apie kūrybą, pristatys savo išleistas knygas.

Plačiau skaitykite dienraštyje „Kauno diena“.