Kauno kolegijos Kalbų centro dėstytojos Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė, Gražina Jedemskienė bei studijų vedėjas, dėstytojas Albertas Juodeika kartu su Suomijos Fi-Haaga-Helia taikomųjų mokslų universitetu vykdo „NordPlus“ bendradarbiavimo programos projektą „Daugiakalbystė, kaip būdas padidinti studentų įsidarbinimo galimybes“.

Surengtame virtualiame darbo grupės susitikime, į kurį Zoom internetinėje erdvėje dalyvius sukvietė lektorė Liisa Wallenius, buvo aptarti projekto vykdomų veiklų klausimai, trumpai apžvelgta jau sukurtos suomių kalbos nuotolinio mokymo medžiagos dalis bei diskutuota apie tolimesnius darbo aspektus.

Susitikimo metu Fi-Haaga-Helia taikomųjų mokslų universiteto lektorė Hanna Tani pademonstravo kaip atrodo sukurta mokomoji medžiaga. Nuotolinio kurso instrukcija, pirmosios dvi temos: „Aš ir kiti“, „Maistas ir gėrimai“ su potemėmis, pratimais, papildomomis užduotimis, video medžiaga – yra baigiamos ruošti ir jas netrukus bus galima patalpinti internetinėje erdvėje, o taip pat ir išbandyti nuotoliniam suomių kalbos mokymui Kauno kolegijoje šio semestro pabaigoje.

Kitos dvi temos: „Laisvalaikis ir šeima“, „Darbas ir studijos“ bei kurso baigiamasis egzaminas bus paruošti šių metų rudenį. Nuotoliniam kursui mokomąją medžiagą lektorė Hanna Tani kuria pati, o taip pat panaudoja ir tą medžiagą, kuri buvo sukurta ir patvirtinta ankstesniame projekte.

Dėl Covid-19 pandemijos ir įvesto karantino gegužės pradžioje planuotas projekto partnerių susitikimas Fi-Haaga-Helia taikomųjų mokslų universitete yra nukeliamas vėlesniam laikui. Tačiau projekto partnerių susitikimai virtualioje erdvėje ir toliau bus rengiami. Gegužės 13-tąją vyksiančio tarptautinio projekto „Daugiakalbystė, kaip būdas padidinti studentų įsidarbinimo galimybes“ darbo grupės susitikime bus aptariama šio projekto tarpinė ataskaita.

„Studijos Suomijoje jau dabar vyksta nuotoliniu būdu. Darbo, ypač internetinio ryšio specialistams, daug, tačiau visi nusiteikę geranoriškai ir optimistiškai. Kauno kolegijoje studijos nuotoliniu būdu prasideda jau kitą savaitę – kovo 30-ąją. Būkime tam pasiruošę ir nusiteikę optimistiškai“, – pozityviai nusiteikusi dėstytoja G. Jedemskienė.

Dėstytojos Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė, Gražina Jedemskienė