Kauno kolegijos Kalbų centro Verslo anglų kalbos studijų programos studentai dalyvavo Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo organizuotame respublikiniame vertimo projekto „Tavo žvilgsnis 2020“ konkurse.

Šiais metais konkurso dalyviams organizatoriai pasiūlė gana sudėtingą tekstą – ištrauką iš rašytojo Daves Eggers mokslinės fantastikos knygos, kurioje autorius, remdamasis Žiulio Verno romanu ,,Dvidešimt tūkstančių mylių po vandeniu“, šiuolaikiškai perpasakojo keturiolikmečio Consuelo ir garsaus okeanografo Pjero Aronakso nuotykius medžiojant paslaptingą jūrų pabaisą, kuri skandino laivus ir kėlė didžiulį siaubą.  Deja, vertėjai taip ir nesužinojo tikrosios tiesos: „jūrų pabaisa“ iš tikrųjų buvo povandeninis laivas, valdomas kapitono Nemo, kuris gyveno savanoriškoje tremtyje tarptautiniuose vandenyse.

Taigi pats vertimo procesas nėra vien tik lingvistinė veikla stengiantis perteikti originalo kalbos informaciją vertimo kalba. Tai galimybė pirmam sužinoti verčiamame tekste užkoduotą informaciją, sugretinti žodžius ir jų junginius abiejose kalbose, tobulinti gimtosios kalbos vartojimo įgūdžius ir motyvacija domėtis įvairiausiomis sritimis.

Sveikiname ir didžiuojamės šauniais Kalbų centro studentais Dainiumi Bartusevičiumi, Viktorija Bobkova, Justina Sinkevičiūte, Kristina Barakauske, Simona Balčiūnaite, Vaida Paulauskaite, nugalėjusiais konkurse ir apdovanotais diplomais!

Gemma Navickienė