Kauno kolegijos renginio „Praktikos ir karjeros dienos’23“ dalimi tapęs Menų ir ugdymo fakulteto Pedagogikos katedros ir Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros nuotoliniu būdu organizuojamas forumas „Nuo „kabliuko“ iki pasiekto bendro tikslo“, kuris šiais metais vyko jubiliejinį – penktąjį – kartą, diskutuoti apie pedagogų ir reabilitacijos specialistų kompetencijas taikant pedagogines ir medicinos inovacijas ugdyme, ikimokyklinio ugdymo pedagogų ir pagalbos mokytojui specialistų poreikį, tarpinstitucinę bendrystę įgyvendinant įtraukties procesus, individualiųjų vaikų poreikių atliepimą kuriant pozityvią, atvirą tėvų – pedagogų – specialistų sąveiką, subūrė esamus ir būsimus pedagogikos bei reabilitacijos specialistus.
Pasak Reabilitacijos katedros vedėjos Mildos Gintilienės, kiekvienais metais forumas išsiskiria pranešėjų noru dalytis sukauptomis žiniomis, patirtimi, atliktų mokslinių tyrimų rezultatais, o taip pat aktyviu klausytojų įsitraukimu į pokalbius ir diskusijas. „Šių metų renginys buvo ypatingas tuo, jog pristatyti pranešimai buvo paremti praktiškais patarimais, kurie realiai padėtų tiek pedagogams, tiek reabilitacijos specialistams, tiek tėvams siekti vaikų ugdymo bei sveikatos problemų sprendimo“, – akcentuoja M. Gintilienė.
Forumą pranešimu „Ikimokyklinio ugdymo specialistų poreikis Kauno mieste: tyrimo rezultatai ir įžvalgos“ pradėjo Pedagogikos katedros vedėja Asta Jakimavičienė ir lektoriai dr. Lina Majauskienė ir dr. Algimantas Bagdonas. Katedros lektorė Jovita Strakutė forumo dalyvius supažindino su naujais inovatyviais ugdymo metodais, populiariais visame pasaulyje. Klaipėdos vaikų konsultacinės poliklinikos Ankstyvosios reabilitacijos poskyrio ergoterapeutė Klaudija Jurkšaitė ir Reabilitacijos katedros vedėja M. Gintilienė pristatytame pranešime dėmesį sutelkė į ergoterapeutų ir tėvų poziciją įtraukiajame ugdyme Lietuvoje. Pranešimą labai aktualia tema – „Alergiškas vaikas darželyje“ – skaitė Kauno lopšelio – darželio „Klevelis“ direktorė Raimonda Rasa Rumšienė ir darželio socialinė pedagogė Inga Žalnerauskienė. Reabilitacijos katedros lektorė dr. Ligita Šilinė sudomino renginio dalyvius pranešimu „Fizinio aktyvumo ir šachmatų sporto įtaka vaikų fizinei būklei ir kognityvinėms funkcijoms“. Apie ankstyvojo amžiaus vaikų adaptaciją derinant laiką grupėje ir lauke įžvalgomis dalijosi Kauno lopšelio – darželio „Girinukas“ mokytoja Rasa Kaušylienė ir Pedagogikos katedros docentė dr. Sigita Saulėnienė. Apie antsvorio turinčių ir neturinčių vaikų stambiosios bei smulkiosios motorikos ypatumus kalbėjo Reabilitacijos katedros lektorė dr. Laura Žlibinaitė. Forumą užbaigė Reabilitacijos katedros atstovės Goda Kelpšaitė ir Evelina Lamsodienė pranešimu „Ergoterapijos poveikis ikimokyklinio amžiaus vaikams, turintiems sensorinės integracijos sutrikimų: atvejo analizė“.
Dėkojame forumo pranešėjams ir dalyviams. Iki pasimatymo kitais metais!