Iki birželio 12 d. Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete eksponuojama Įvaizdžio dizaino studijų programos paroda „Procesas“, kurioje pristatomi studijų proceso ir baigiamieji bakalauro studijų darbai, kurti vadovaujant Įvaizdžio dizaino katedros vedėjai Olesei Kekienei ir dėstytojui Viliui Venckevičiui.

„Asmens įvaizdis tai – kelionė, nuolatos besikeičiantis procesas, susijęs savęs suvokimu, lūkesčiais, motyvacija, estetinėmis ir kitomis bendrosiomis vertybėmis taip pat su auditorijos ir kitos supančios aplinkos reikalavimais. Tai vizualinė asmens būsenų, emocijų, patirčių išraiška kūno prigimtinėje formoje, laikysenoje, balse, gestuose, aprangoje, šukuosenoje, makiažo ir kituose pasirinkimuose.

Mada nėra vienintelis kriterijus, kuriuo remiasi žmogus, kurdamas savo įvaizdį. Mados, kaip įrankio, panauda žmogaus įvaizdyje yra pasekmė, o ne kelionės tikslas. Būtent asmens motyvacija ir jo prigimtiniai duomenys, lūkesčiai, troškimai yra pagrindiniai dėmenys, sąlygojantys, ką asmuo pasirenka dėvėti ir kaip atrodyti. Šie dėmenys yra svarbiausi elementai nuo kurių atsispiria įvaizdžio dizaineris, pradėdamas įvaizdžio kūrimo, realizavimo kelionę. Tai svarbiausia proceso dalis, kuriai studijų metu skiriama daugiausiai dėmesio ir laiko. Analizuojami prigimtiniai kūno duomenys, galimos kūno ir mimikų, emocinės išraiškos, neverbalinė komunikacija, spalvų, paviršių kompozicinė ir psichologinė išraiškos, poveikis asmeniui ir aplinkai. Studentai mokosi atpažinti ir įvardinti emocijas, būsenas, siekia jas išreikšti komponuodami elementus plokštumoje, aprangoje ar bendrame įvaizdyje. Analizuodami kitų kūrėjų darbus, atlieka jų stiliaus interpretacijas, siekiant išsiugdyti emocinį vizualinį paveikumą.

Įvaizdžio dizaineris projektuoja asmens ar jų grupės įvaizdį, kaip harmoningą visumą ir įgyvendina bendradarbiaujant su kitų sričių specialistais. Įvaizdžio dizaineriui labai svarbu kruopščiai suplanuoti visus proceso etapus, numatant veiklos kryptis ir resursus, vizualiai taikliai pateikti planuojamus įgyvendinti sumanymus. Šiuos gebėjimus jis vysto kurdamas studijų proceso eskizų knygą, kuri yra lyg būsimos kelionės žemėlapis.

Eskizų knyga – svarbiausias įrodymas, atskleidžiantis kaip mąsto įvaizdžio dizaineris, parodantis visą projekto proceso eigą ir dėmenis, kuriais varijuoja kurdamas ir eksperimentuodamas, ieškant savitos ir taiklios vizualinės išraiškos“, – ekspozicija pristatoma anotacijoje.