Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Įvaizdžio dizaino studijų programos antrakursės įgyvendino projektą „Tvari mada garderobe“, su kuriuo susipažinti kviečiame virtualioje parodoje. Kiekviena Įvaizdžio dizaino studijų programos studentė, įgyvendindama šį projektą, turėjo pasirinkti vieną nedėvimą drabužį ir, naudodama papildomas priemones bei aksesuarus, sukurti net šešis skirtingus drabužio dėvėjimo variantus. Studenčių drabužių pasirinkimai buvo patys įvairiausi: nuo kasdienių džinsų, trikotažinių marškinėlių, sijono, vasarinės suknelės, kelnių, sportinio džemperio iki klasikinės pelerinos, pėdkelnių, vyriško švarko, lietpalčio. Vieno drabužio transformaciją į šešis skirtingus, dėvėti tinkamus variantus, jaunosios įvaizdžio dizainerės fiksavo profesionalioje fotosesijoje. „Studentėms šis projektas buvo nelengva užduotis. Dėvimų drabužių funkcinės paskirtys tarsi įrėmina, todėl gali būti nelengva naujai pažvelgti į drabužį, atsiriboti nuo jo pirminės dėvėjimo funkcijos. Taip pat šiame projekte buvo labai svarbu, jog pasirinktas drabužis būtų transformuojamas laikantis visų tvarios mados principų“, – pažymi Įvaizdžio dizaino studijų programos koordinatorė, lektorė Violeta Dobrovolskienė.

Antrakursės vieningai tvirtina, jog šio projekto metu, labai aiškiai suvokė įvaizdžio dizainerio profesijos reikalingumą, svarbumą. Būtent profesionalaus įvaizdžio dizainerio paslaugos, suteiktos individualiam klientui, paskatina jį atrasti naujas seno drabužio dėvėjimo galimybes jį kūrybiškai transformuojant, derinant su kruopščiai parinktais aksesuarais. Tai skatina klientą apgalvoti savo vartojimo įpročius ir juos keisti, prisidedant prie tvarios mados kūrimo.

Plačiau apie projektą „Tvari mada garderobe“ ir jo užkulisius skaitykite žurnalistės Evelinos Gudukaitės parengtame interviu su V. Dobrovolskiene.

Kviečiame susipažinti su Įvaizdžio dizaino antrakursių projekto „Tvari mada garderobe“ rezultatais ir pasisemti įkvėpimo, kaip pabodusius drabužius dėvėti naujai!

 

Parodos kuratorė: Įvaizdžio dizaino studijų programos koordinatorė, lektorė Violeta Dobrovolskienė

Paroda veikia: 2021 05 11 – 2021 08 31

Parodos dalyvių, modelių, fotografų, grimo dailininkų, šukuosenų meistrų, stilistų sąrašas