

2022-ieji yra Kauno – Europos kultūros sostinės metai, kauniečiams ir miesto svečiams dovanojantys daugybę įdomių renginių, susitikimų su pasaulyje žinomais kūrėjais, naujų patirčių ir atradimų. Vienas iš tokių neužmirštamų susitikimų, neabejotinai, įvyko su pirmą kartą Lietuvoje, Kaune, savo kūrybą pristatančiu menininku William Kentridge jo parodoje “Tai, ko nepamename” (kuratorė: Virginija Vitkienė), eksponuojamoje Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje.
Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos studentė Jurgita Galdikaitė džiaugiasi turėjusi galimybę prisijungti prie “Kaunas 2022” programoje pristatomos W. Kentridge parodos organizavimo komandos ir atlikti, kaip apibūdina pati studentė, įsimintiną praktiką.
Beveik mėnesį laiko W. Kentridge dirbtuvėse J. Galdikaitė atlikinėjo “Gamtos formų studijų” praktiką. “Dirbtuvėse teko atlikti skirtingus darbus: ruošti ir klijuoti lapus, juos dažyti juodai ir, su projektoriaus pagalba, ant jų persikelti ir nupiešti gigantiškas gamtos formas: medžius, augalus ir pan. Tačiau dar prieš atlikdami šiuos darbus, norėdami būti tikri, jog gamtos formų instaliacija erdvėje atrodys puikiai, turėjome tiksliai apskaičiuoti jos matmenis, sukurti 3D maketą iš kartono. Galiausiai – pagal piešinio matmenų numeraciją viską tvarkingai, kruopščiai suklijavome ant stiklo pluošto audinio ir tvirto kartono”, – apie įdomų ekspozicijos rengimo procesą pasakoja J. Galdikaitė.
Atlikdama praktiką, studentė ne tik įgijo žinių kaip kurti didelio mastelio instaliacijas, bet tobulino ir kitus profesinius įgūdžius, sėmėsi įkvėpimo, lavino gebėjimą dirbti komandoje.
Nuotraukos: “Kaunas 2022”