Kauno kolegijos Kalbų centro ir Suomijos Fi-Haaga-Helia taikomųjų mokslų universiteto vykdomas dvejų metų trukmės „NordPlus“ programos bendradarbiavimo projektas „Daugiakalbystė, kaip būdas padidinti studentų įsidarbinimo galimybes“, skatinantis Šiaurės šalių kalbų plitimą Lietuvoje ir tarp imigrantų Suomijoje bei siekiantį padidinti Kauno kolegijos studentų įsidarbinimo galimybes tiek Lietuvos, tiek tarptautinėje darbo rinkoje – įpusėjo.

Neseniai vykusiame virtualiame abiejų projekto partnerių darbo grupių susitikime dalyvavę Kalbų centro dėstytojai: projekto darbo grupės koordinatorė Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė, už suomių kalbos kursų medžiagos skaitmeninimą ir techninę kursų pusę atsakingas Albertas Juodeika ir už projekto veiklų sklaidą atsakinga Gražina Jedemskienė drauge su partneriais aptarė kokiame etape šiuo metu yra projektas, analizavo tarpinės projekto ataskaitos klausimus bei planavo ateities žingsnius.

Kaip ir buvo planuota, Fi-Haaga-Helia taikomųjų mokslų universiteto „Moodle“ platformoje jau yra sukelta projekto dalyvės, lektorės Hanna Tani paruošta virtualių suomių kalbos kursų „Nordplus – Welcome to Finland“ mokomoji medžiaga. Paruoštos pirmosios dvi temos: „Aš ir kiti“, „Maistas ir gėrimai“ su potemėmis, pratimais, papildomomis užduotimis ir video medžiaga. Šiuo metu ši mokomoji medžiaga prieinama tik dėstytojams, kadangi tai – bandomoji versija, tačiau kai kuriuos pratimus galima naudoti suomių kalbos kursuose jau dabar.

Likusios dvi mokomosios medžiagos dalys bus kuriamos 2020-jųjų rudens semestrą. O intensyvius suomių kalbos kursus pagal projekto partnerių parengtą medžiagą nutarta rengti 2021 m. gegužės mėnesio pradžioje, kai internetinė medžiaga jau bus visiškai paruošta ir prieinama studentams.

Dėstytojos Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė, Gražina Jedemskienė