Atsigręžimas į gamtą, jos įvairovę, unikalumą, harmoniją yra svarbus ne tik dvasinei savijautai. Vienovė su gamta ir jos puoselėjimas turėtų būti juntamas įvairiose mūsų gyvenimo srityse. Ne išimtis – mada. Juk mados tendencijos gana ryškiai atspindi tai, kuo gyvename. Šiuolaikiniai dizaineriai dažniau naudoja natūralias medžiagas iš augalinio pluošto, dekoruoja kūrinius faunos ir floros raštų motyvais.

Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Mados dizaino pirmakursiai, atlikdami  praktiką „Kūrybinis projektas 1“, kuriai vadovavo dėstytoja Audronė Šakienė, gamtos formų įvairovėje ieškojo įkvėpimo kūrybai, atrasdami plačias saviraiškos galimybes.

Praktikos metu, analizuodami augmenijos ir gyvūnijos formų, spalvų, raštų, medžiagiškumo, faktūrų gausą, studentai piešė pasirinktus objektus, naudodami skirtingas vizualinės raiškos priemones: grafitą, spalvotus pieštukus, flomasterius, akvarelę, akrilinius dažus ir kt. Kiekviena priemonė suteikė jiems naujas galimybes realizuoti kūrybines idėjas.
Atsirinkę geriausius savo piešinius, pirmakursiai sukūrė jų įkvėptus konceptualius drabužių modelius, naudodami netradicines medžiagas, kiekvienam modeliui suteikusias originalumo, netikėtumo.
Praktikos vadovė A. Šakienė sako, jog ši praktika – tai galimybė studentams išlaisvinti savo kūrybiškumą, drąsiai eksperimentuoti kuriant netikėtus drabužių dizainus, pasirenkant netradicines medžiagas ir atskleidžiant unikalų estetikos suvokimo jausmą.