Iki pirmą kartą Kaune vyksiančio ir labai laukiamo Tarptautinio fotografijos ir medijų meno (IPMA) festivalio, kurį organizuoja Kauno kolegija, lieka vos dvi savaitės!

Spalio 1 – 31 d. vyksiantis renginys suburs žymiausius Lietuvos ir Europos kūrėjus, lektorius, meno rinkos ekspertus, kurie kvies diskutuoti apie dirbtinio intelekto ir meno sąveiką. Tarptautinio festivalio programoje – net 7 paskaitos ir daugybė parodų bei meno instaliacijų.

Pasak IPMA sumanytojos ir vadovės, Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Fotografijos studijų programos koordinatorės, fotomenininkės Svetlanos Baturos, idėja organizuoti fotografijos bei medijų meno festivalį kilo pastebėjus, kad Kaune panašaus pobūdžio renginių nebeliko. „Kaunas PHOTO“ festivalis jau nebeorganizuojamas, o kitų šio renginio alternatyvų – neatsirado. Norime edukuoti visuomenę, papasakoti apie šiuolaikinės fotografijos tendencijas, aktualinti ir populiarinti medijų meną“, – sako S. Batura.

Festivalio lankytojai galės išvysti ir senosiomis, klasikinėmis, fotografijos technologijomis sukurtus darbus, ir novatoriškus kūrėjų projektus, instaliacijas, atspindinčias naujausias fotografijos ir medijų meno kryptis. „Šiandien dažnai girdimas teiginys, kad dėl naujų technologijų „fotografija mirė“, „fotografų nebereikia“ – šio festivalio kontekste bus paneigtas“, – užtikrina S. Batura.

Plačiau skaitykite kultūros naujienų portale „Kaunas pilnas kultūros“.

PROGRAMA | IPMA festivalis

IPMA metu vyksiančios parodos bus eksponuojamos Laikinojoje M. K. Čiurlionio dailės galerijoje, Nacionalinio Kauno dramos teatro parodinėse erdvėse, kino centro „Romuva“ vestibiulyje; paskaitos vyks „Žalgirio“ arenos amfiteatre ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus patalpose.

Festivalio organizatorius: Kauno kolegija

Festivalio idėjos sumanytoja ir kuratorė: Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos lektorė Svetlana Batura

Parengta pagal kaunaspilnas.lt inf.