Kauno kolegijos Menų akademijos Mados dizaino studijų programos dėstytoja, tapytoja Laura Slavinskaitė jau trejus metus iš eilės yra muzikos festivalio „Karklė“ vizualiųjų menų kuratorė bei dailininkė. Festivalis tapo puikia erdve tapytojos kūrybinei savirealizacijai, kuratorystės ir organizavimo patirčių įgijimui. „Tai vieta, kurioje galiu įgyvendinti kūrybinius sumanymus, eksperimentuoti, pritaikyti įgytas žinias“, – sako dėstytoja.
Šių metų festivalis išsiskyrė ypatinga atmosfera. „Su komanda pagrindinį dėmesį skyrėme didelio mastelio objektams: atskirdami festivalio zonas, pastatėme tris vartus, kolonas, žyminčias lankytojų kempingų vietas, kurias puošė spalvingi, populiariosios kultūros atstovų siluetai. Take, vedančiame link paplūdimio, sumontavome ir naujus laiptus“, – pasakoja L. Slavinskaitė. Tačiau bendrą festivalio nuotaiką kūrė ne tik dideli architektūriniai objektai ir originalūs eksterjero elementai. „Dalis dekoracijų festivalyje nebuvo akcentuojamos, tačiau jos tapo neatsiejama visumos dalimi: tai ir kiekviena poilsio erdvė, dekoratyvių spalvų baldų kompozicijos, ir šiukšliadėžės, apšvietimo elementai, ryškiaspalvės vėliavėlės“, – vardina dėstytoja. Smagiu iššūkiu festivalio dailininkei ir savanoriams tapo „Power Partyzone“ palapinės dekoracijų kūrimas – teko pripūsti net 600 balionų, iš kurių buvo gaminamos girliandos. Jos puošė erdvę, kurios pagrindiniu akcentu tapo skulptoriaus Mykolo Malinausko sukurta kaukolė, vakare tapusi šviesos instaliacija. „Netikėta pramoga ,,Karklės” festivalio dalyviams tapo kūno tapybos dirbtuvės, kuriose profesionalūs menininkai dalyvių kūnus puošė įvairiais piešiniais bei ornamentais, taip įtraukdami juos į geros nuotaikos atmosferą. Jau tradicija, o, sykiu, ir įdomia pramoga lankytojams tapo ant vieno iš ,,Žilvičio“ stovyklavietės namų sienos atsiradusi freska. „Šiemet ją Karklės bendruomenei padovanojo tapytoja Rūta Matulevičiūtė. Visą kūrybos procesą buvo galima stebėti festivalio metu ir taip pažinti tapybą iš arčiau“, – apie įdomias pramogas festivalio dalyviams pasakoja L. Slavinskaitė.
Festivalio dailininkė sako, jog „Karklė“ tapo ir erdve, kurioje siekia su profesionaliu menu supažindinti platesnę visuomenės dalį. „ 2017 ir 2018 metais kviestiniai menininkai festivalyje kūrė žemės meną; pernai buvo organizuojamas tapybos pleneras, kuriame savaitę iki festivalio tapė menininkai, vėliau savo kūrinius eksponavę festivalio dalyviams. Taip pat kiekvienais metais į festivalį kviečiu bent keletą menininkų, eskizuojančių dalyvius. Manau, kad mes, kūrėjai, esame atsakingi už meno edukaciją, o didelius žmonių srautus pritraukiantis festivalis yra puiki erdvė formuoti estetinį suvokimą bei meninės kokybės kriterijus “, – sako L. Slavinskaitė.
Nuotraukos: Laura Slavinskaitė, Gabrielius Jauniškis