Kauno kolegijos Pedagogikos katedros dėstytoja dr. Sigita Saulėnienė ir Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos dėstytoja, odos menininkė Lolita Grabauskienė jau eilę metų dalyvauja tarptautiniame dailininkų simpoziume Liepojoje (Latvija), kurį organizuoja Liepojos universitetas. Šių metų simpoziumo dalyviai gilinosi į realizmo ir abstrakcijos sintezę vizualiajame mene, savo darbuose interpretuodami simpoziumo organizatorių pateiktą temą „Perėjimai“.

Teorinėje simpoziumo dalyje šiais metais daug dėmesio buvo skiriama Latvijos dailės istorijai, akcentuojant šiuolaikiniame meno lauke svarbią vietą užimantį fotografijos meną ir peizažo žanrą fotografijoje. Vyko daugybė paskaitų, kuriose kiekvienas dalyvis galėjo atrasti sau įdomias, aktualias temas.

Praktinėje dalyje dalyviai gilinosi į klasikinės dailės technikas – grafiką bei tekstilę, jas jungdami tarpusavyje, kurdami naujas, savitas raiškos formas.

Viena įdomiausių simpoziumo veiklų buvo gintaro apdirbimo kūrybinės dirbtuvės, kuriose kiekvienas dalyvis galėjo susipažinti su gintaro apdirbimo procesu iš arčiau, semdamasis žinių iš šio amato profesionalų, o vėliau – įgytas žinias pritaikyti praktiškai ir sukurti papuošalą iš seniausio gydomojo ir laimę pritraukiančio – gintaro – akmens.

Kiekvienas simpoziumas tai – galimybė išmokti naujų amato ir meno technologijų, pažinti kitus dailininkus ir stebėti jų kūrybos procesus bei įgavus žinių, patirties ir inspiracijų panaudoti tai individualioje kūryboje, atrandant naujas temas, raiškos formas.