Kultūrinio paveldo išsaugojimo tema yra aktuali ir plačiai diskutuojama visuomenėje, stengiantis į dialogą įtraukti įvairias socialines grupes, galinčias prisidėti prie praeities išsaugojimo ateities kartoms.

Merkinėje, Varėnos raj. surengtoje tarptautinėje kūrybinėje stovykloje „Dingę miestai: Raigardas ir Merkinė“, kurioje dalyvavo Kauno kolegijos Menų akademijos dėstytojas, tapytojas Arvydas Martinaitis, menininkai iš Kauno, Vilniaus, Druskininkų, Merkinės, Londono (Anglija) ir Gardino (Baltarusija) gilinosi į Dzūkijos kultūrinį paveldą, siekdami atskleisti individualius žvilgsnius į istorinę atmintį išsaugojusius objektus.

Dailininkai įkvėpimo sėmėsi Merkinėje, kuri iš visų Lietuvos miestų išsiskiria tokiais senais ir turtingais kultūros klodais, kad galėtų konkuruoti net su sostinėmis. Daug kartų griautoje Merkinėje, o taip pat mistiniame nuskendusio Raigardo slėnyje, apie kurį sklandančios legendos jį įamžinti paskatino ir Mikalojų Konstantiną Čiurlionį, menininkai atrado inspiracijas ir temas kūrybai.

Tarptautinę kūrybinę stovyklą užbaigė Varėnos kultūros centre, Merkinės filiale surengta dalyvių paroda „Dingę miestai: Raigardas ir Merkinė“, kurios atidarymo metu menininkai diskutavo, kaip menas gali prisidėti prie istorinės atminties išsaugojimo, kokia yra kultūros žmonių misija įamžinant praeities ir dabarties dialogą.

Paroda veikia iki rugsėjo 25 d. (Varėnos kultūros centras, Merkinės filialas; Vilniaus g. 1, Merkinė)

 

Nuotraukos: Antanas Antanas Untydi

Parengta pagal Varėnos kultūros centro medžiagą