Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Kalbų centro ir Pedagogikos katedros dėstytoja dr. Aušra Rimkutė-Ganusauskienė dalyvavo rugsėjo 20–21 d. vykusioje tarptautinėje mokslinėje baltistikos konferencijoje „Laisvės formos – literatūroje, kultūroje, kalboje“, organizuotoje Varšuvos universiteto Polonistikos fakulteto Bendrosios kalbotyros, gestotyros ir baltistikos katedros Baltistikos skyriaus. Konferencijoje dr. A. Rimkutė-Ganusauskienė skaitė pranešimą „Naujieji elektroninės komunikacijos pavadinimai“.

“Elektroninė erdvė ir šiuolaikinės komunikacijos priemonės keičia senuosius bendravimo įpročius – vis dažniau ne tik asmeniniai, bet ir dalykiniai pokalbiai perkeliami į virtualią erdvę. Plėtojantis elektroninei komunikacijai, prireikia įvardyti įvairiausius su ja susijusius naujus dalykus, pradedant nuo programų, veiksmų, reiškinių, asmenų, bendruomenių pavadinimų, baigiant savito santykio su pasauliu įvardijimu. Pranešime nagrinėjau Lietuvių kalbos naujažodžių duomenyne fiksuojamus naujuosius elektroninės komunikacijos pavadinimus tokius kaip asmenukė, feisbukiškės, grotažymė, instagramas, jutubas ir kt.”, – pažymi dėstytoja.

Tarptautinėje konferencijoje dalyvavo mokslininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir Lenkijos bei Latvijos. Pranešimuose jie gvildeno laisvės sampratą, jos pavidalus, pasekmes, pokyčius, kuriuos ji lėmė ir lemia – Lietuvos ir Latvijos literatūrose, kultūrose, kalbose bei jų ryšiuose su kitomis kultūromis.