Spalio 9-ąją – Pasaulinę pašto dieną – 17 val. iniciatyvinė visuomenininkų grupė „Paštininkai“, kurios narys Kauno kolegijos Menų akademijos Dizaino studijų programos dėstytojas, architektas Kęstas Vaikšnoras, kviečia Kauno centrinio pašto ateičiai neabejingus piliečius į renginį, kurio metu bus pristatyti šio pastato įveiklinimo scenarijai.

Vyriausybės nutarimu, šių metų vasarą Kauno centrinio pašto rūmai buvo paskelbti kultūros paminklu. Naujojo statuso suteikimas istoriniam Kauno simboliui tapo deramu įvertinimu, patvirtinančiu, kad modernioji tarpukario architektūra – tai ne tik išskirtiniai laikinosios sostinės architektūriniai akcentai, bet ir Lietuvos valstybingumo bei Pirmosios Respublikos žmonių troškimo statyti naują, modernią Lietuvą liudininkai.

Žinia apie naują kultūros paminklą tampo ne mažiau aktuali AB „Lietuvos paštas“ oficialiai paskelbus, kad Kauno centrinio pašto rūmai bus parduodami viešame aukcione. Deja, toks sprendimas buvo priimtas valstybės institucijoms neatradus deramos šio pastato visuomeninės – kultūrinės misijos.

Reaguojant į šią problemą, Kauno architektų sąjungoje buvo surengtos tarpdisciplininės kūrybinės dirbtuvės, kurių tikslas – modeliuoti atgaivinimo ir įveiklinimo scenarijus unikaliam Kauno modernizmo objektui. Dirbtuvėse dalyvavo architektūros, paveldosaugos, dizaino, menotyros, istorijos, teisės, verslo, turizmo, valdžios atstovai, menininkai bei pastato ateičiai neabejingi kauniečiai. Dirbtuvių metu išanalizuotos Pašto rūmų komplekso fizinės, funkcinės bei architektūrinės galimybės, parengti trys kompleksiniai objekto įveiklinimo variantai, besiremiantys skirtingais prioritetais.

Kūrybinėse dirbtuvėse gimę pastato panaudojimo scenarijai buvo plėtojami toliau ir rezultatai pristatyti Turto bankui bei AB „Lietuvos paštas“. Spalio 9 – ąją šie scenarijai bus pristatyti ir plačiajai visuomenei. Renginio metu dalyviai bus raginami nemokamai išsiųsti savo idėjas paštui, o taip pat jų lauks muzikinė programa. Nelikite abejingi ir dalyvaukite!