Rugsėjo 16 d. 17.30 val. Vilkamirgės galerijoje (Kęstučio g. 2 – 2, Ukmergė) atidaroma Kauno kolegijos Menų akademijos Fotografijos studijų programos dėstytojo, fotomenininko Žilvino Glušinsko personalinė paroda „Japan – Japin“. Ši pinhole fotografijų serija Lietuvoje yra eksponuojama pirmą kartą.

„2013 – aisiais, kai lankiausi kylančios saulės šalyje – Japonijoje – pinhole kamera tapo būtinu įrankiu fiksuoti mane supančius vaizdus“, – sako Ž. Glušinskas, – „Neatsitiktinai ir fotografijų serija vadinasi JaPin. Tai – dviejų žodžių – Japan + Pinhole – junginys“. Ši fotografijų serija per pastaruosius kelerius metus buvo eksponuojama daugybėje personalinių ir grupinių parodų užsienyje, o 2016 – aisiais fotomenininkas, pratęsdamas savo koncepciją, sukūrė ciklą, kurį dedikavo Tokijo miestui.

Ž. Glušinsko kūriniai atskleidžia kitokį Japonijos, šalies, kurioje senosios tradicijos ir modernios technologijos yra vienos šalia kitų, vaizdą. Fotografijose senųjų šventyklų rimtis ir didybė persipina su architektūriška dangoraižių ritmika, skubančios minios žmonių neužgožia ramiai ir lėtai nuošalėje žingsniuojančių gyvenimo stebėtojų ir pan. Greitas megapolio ritmas fotomenininko kadruose sulėtėja. Būtent todėl kiekviena fotografija yra ypatinga ir išsiskirianti iš įprastų kelioninių vaizdų. Kiekvienas kadras unikalus dar ir dėl to, jog nuotraukos yra atspaustos rankomis, naudojant cianotipijos metodą, kurį 1842 m. atrado seras Johnas Herschelis.

Kviečiame nepraleisti parodos atidarymo!