Kauno kolegijos Kalbų centre Verslo anglų kalbos studijų programą baigęs Mindaugas Andrikis, studijuoti pradėjo turėdamas realios darbo patirties, bet jausdamas, kad trūksta papildomų žinių. „Pasirinkęs šią studijų programą – nesuklydau“, – sako Mindaugas, nes studijas baigė ne tik kaip savo srities profesionalas, bet ir kaip veikli, rezultato siekianti, savimi pasitikinti ir nuolatos savo galimybių ribas plečianti asmenybė.

Kas paskatino Tave, Mindaugai, pasirinkti Verslo anglų kalbos studijų programą Kauno kolegijoje?
Prieš įstodamas, jau darbavausi vertimų srityje ir jaučiau, kad turiu spragų, trūksta žinių, todėl apsisprendžiau imtis veiksmų ir eiti studijuoti, o ne mokytis savarankiškai. Mano tikslas buvo atrasti studijų programą, kurioje apsijungtų anglų kalba ir vadyba. Verslo anglų kalbos studijos Kauno kolegijoje atitiko mano išsikeltus kriterijus. Pasirinkęs šią studijų programą – nesuklydau.

Kokie studijuojami dalykai studijų procese Tau patiko labiausiai, buvo naudingiausi?
Studijuoti pradėjau būdamas vyresnis nei mano, tik ką mokyklas baigę, grupiokai, todėl išskirti kokie dalykai patiko labiausiai sunku, nes į studijas žiūrėjau kitaip. Pasiėmiau iš lektorių visa, ką jie turi geriausia ir ko pačiam reikėjo tuo metu. Vieni lektoriai buvo puikūs savo srities specialistai, perdavę profesines žinias, kiti – labai geri vadovai, planuotojai, motyvatoriai, strategai. Studijų metu teko parengti tikrai daug prezentacijų. Kalbėjimas prieš auditoriją man atvėrė naujas galimybes tobulėti.

Ar studijuodamas pasinaudojai „Erasmus+“ mainų programos galimybėmis?
Ne, kadangi studijas derinau su šeima ir darbu. „Erasmus +“ mainų programa, manau, yra fantastiškas dalykas, leidžiantis susipažinti su kitomis kultūromis ir praplėsti akiratį. Tačiau mano situacijoje išvykti būtų buvę sudėtinga.

Kokia studijų metu atlikta praktika Tau buvo naudingiausia? Kokios patirties įgijai?
Visos praktikos buvo savaip naudingos. Išskirčiau tas, kuriose teko dirbti komandoje. Patirtis, įgyta dirbant kartu su partneriu(-iais) prie vienos užduoties, buvo naudinga. Esu individualistas, turiu tvirtą savo nuomonę ką ir kaip reikia daryti, o dirbant komandoje reikėjo ne tik išklausyti partnerius, suvokti jų matymą, išgirsti nuomonę apie užduotį, bet ir atrasti, sudaryti bendrą užduoties atlikimo planą. Tai buvo geras iššūkis ir puiki patirtis.

Be studijų procese išmoktų dalykų, kokius vertybinius, moralinius, dvasinius principus sustiprinai studijuodamas Kauno kolegijoje?
Galima būtų atsakyti vienu žodžiu – žmogiškumą. Geri tarpusavio santykiai su dėstytojais yra puikus indeksas to, kokia atmosfera supo visų studijų metais. Labai džiaugiuosi, kad kolegijos dėstytojų dėka savo darbo etiką pakėliau į kitą lygį. Jų profesionalumas ir požiūris į studentą skatino tobulėti. Manau, kad sustiprėjau kaip asmenybė, nes buvau skatinamas veikti, siekti rezultato, komunikuoti, viešai reikšti savo nuomonę, o tai suteikė pasitikėjimo savimi ir praplėtė ribas, kurias buvau sau nusibrėžęs. Gavęs šį postūmį nesustoju iki šiol: studijuoju, praktikuoju ir plečiu savo ribas vis toliau.

Kodėl paragintum, norinčius studijuoti, rinktis Verslo anglų kalbos studijų programą?
Mano nuomone, ši programa yra platesnė t.y. ji ruošia ne tik darbui, bet ir gyvenimui. Žinoma, labai svarbus yra nusiteikimas, su kuriuo ateinama studijuoti. Jei nusiteikimas ir galimybės studijoms skirti pakankamai dėmesio yra – tuomet visi keliai atviri.