Prieš metus Kauno kolegijos Menų akademijoje Fotografijos studijų programą baigęs Sebastijonas Petkus sėkmingai tęsia kūrybinę veiklą, įgyvendindamas naujus projektus. Jaunasis fotografas sako, jog studijos Lietuvoje ir Čekijoje suteikė vertingų žinių ir reikalingos patirties pradėtą kūrybinį kelią tęsti savarankiškai, neabejojant savimi, o aiškiai žinant savo tikslus ir kryptingai jų siekiant.

Sebastijonai, kas paskatino Tave pasirinkti Fotografijos studijų programą Kauno kolegijoje?
Didelis noras fotografuoti ir savo pavyzdžiu įrodyti, kad fotografija yra profesija, atnešanti ir kūrybinį džiaugsmą, ir materialinį užtikrintumą. Paskata tapo ir stojamasis fotografijos egzaminas, kurio metu turėjau puikią galimybę atsiskleisti kaip menininkas, praktiškai atlikdamas egzamino užduotis. Tai prisidėjo prie to, jog patekau į valstybės finansuojamą vietą.

Kokie studijuojami dalykai studijų procese Tau patiko labiausiai, buvo naudingiausi?
Visi dalykai studijų programoje buvo svarbūs: tiek tapyba, tiek piešimas ir kt., kadangi šiose paskaitose įgijau svarbių žinių apie fotochemiją, šviesotamsą, lavinau erdvinį suvokimą. Tačiau labiausiai man patikęs dalykas buvo tai, kad visus pirmus studijų metus fotografavome tik juostiniu fotoaparatu, skaitmeninio į rankas net paimti neteko. Tai išmokė taupyti kadrus, apgalvoti, ką fotografuoti, o per tai – ir greičiau tobulėti. Todėl pirmuosius studijų metus išskirčiau kaip pačius svarbiausius.

Ar studijuodamas naudojaisi „Erasmus+“ mainų programos galimybėmis?
Pusę metų studijavau Čekijoje. Turėdamas kūrybinę laisvę, atradau savo kūrybos/inspiracijų metodus, kuriais vadovaudamasis pasiekiau gerų rezultatų. Šis studijų laikotarpis padėjo išmokti kurti savarankiškai, suvaldant stresines situacijas, nespaudžiant savęs. Įgyta patirtis leido pradėti ir sėkmingai užbaigti bakalaurinį darbą.

Be studijų procese įgytos patirties, kokius vertybinius, moralinius, dvasinius principus sustiprinai studijuodamas Kauno kolegijoje?
Įgijau gebėjimą kritiškai žiūrėti į savo kūrybą, tačiau savęs nesmerkti, o atrasti tinkamiausius sprendimus klaidoms ištaisyti. Taip pat studijų laikotarpiu susiformavo požiūris, jog su grupiokais, kurso draugais esame ne konkurentai, o kolegos, kurie gali drauge generuoti bendras idėjas.

Kodėl paragintum, norinčius studijuoti fotografiją, rinktis studijas Kauno kolegijoje?
Iš Lietuvoje esančių fotografijos studijų programų, vienintelėje Kauno kolegijoje galima įgyti žinių tiek apie konceptualią, tiek apie komercinę fotografiją, išbandyti šias dvi skirtingas fotografijos rūšis teoriškai bei praktiškai. Svarbu yra tai, kad per trejus studijų metus studentui suteikiamas visas, profesionaliam fotografui reikalingas, žinių bagažas. Be to, Menų ir ugdymo fakultetas, kuriame vyksta paskaitos, turi turtingą istoriją, jo lokacija patogi – visai šalia miesto centro, tačiau vieta yra rami, įkvepianti kurti.

Daugiau S. Petkaus darbų galite pamatyti Instagram platformoje – @sebastijonas.photography