Kauno kolegijos Menų akademijos studentai studijų metu yra skatinami išreikšti save įvairiose vizualaus meno formose, taip išsilaisvindami iš stereotipų, lavindami kūrybiškumą ir atrasdami savo unikalumą. Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos absolventė Anželika Mikalauskaitė, visada mėgusi piešti, studijų metu susidomėjo iliustracijų kūrimu ir atrado japoniškos animacijos žanrą – anime. Apie tai, kuo šis žanras įdomus ir kas įkvepia kuriamų personažų istorijas kalbame su A. Mikalauskaite.

Ar seniai susidomėjai animacijos žanru? 

Nuo vaikystės man patiko piešimas.  Žavėjo, kad popieriaus lape galima sukurti naują pasaulį, personažus, kurie, sykiu, ir labai saviti, ir pažįstami. Piešimas suteikia laisvę ir galimybes papasakoti istorijas, nenaudojant žodžių. Vėliau susidomėjau 2D ir 3D animacija. Taip atradau anime žanrą, kurio išskirtinė vizuali estetika „užkabino“.

Kaip gimsta kūrinių idėjos? Kas jas įkvepia?

Ian Simpson knygoje „Piešimo mokykla“ esu perskaičiusi labai taiklią mintį: „Turi mokėti matyti, tik tada galėsi tai pavaizduoti.“ Esu smalsi, stebiu aplinką, situacijas, žmones ir jų įkvėpta išreiškiu save kūriniuose.

Kūryboje naudoji ir kompiuterines programas, ir klasikinį piešimą. Kuo skiriasi kūrybinis procesas kuriant šiomis skirtingomis technikomis? Kuri technika Tau yra mielesnė?

Laikyti rankose pieštuką man yra labai natūralu, malonu, todėl dažniausiai renkuosi klasikinį piešimą. Tačiau noriu būti šiuolaikiška, todėl kūryboje naudoju ir kompiuterines programas, kurios turi savų privalumų, pavyzdžiui, animacijos ar judesio pritaikymą iliustracijoje. Menininkas turi būti lankstus, gebėti dirbti įvairiomis medijomis.

Ar studijos KK Menų akademijoje turėjo įtakos kūrybos kaitai, brendimui?

Studijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programoje man suteikė plačias galimybes prisilieti prie skirtingų medžiagų, technikų. Taip įgijau patirties ir atradau platesnius horizontus. Esu labai dėkinga programos dėstytojoms ir visai Menų akademijai, kad buvo kantrūs ne tik su manimi, bet ir su visais čia studijuojančiais jaunaisiais menininkais.

Su A. Mikalauskaitės darbais galite susipažinti Instagram platformoje.