Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Įvaizdžio dizaino studijų programos bei Fotografijos studijų programos studentams, psichologiją dėstančios lektorės Rasos Vaitkienės iniciatyva, psichologijos paskaita vyko ne įprastoje, akademinėje, aplinkoje, o galerijoje – studentai lankėsi parodoje „Pasaka“. Vaikystė Lietuvoje vėlyvuoju sovietmečiu“, kuri eksponuojama Kauno paveikslų galerijoje.

Susipažinti su vėlyvojo sovietmečio vaikystės įvairove ir ją atspindinčiais eksponatais, pristatomais parodoje, studentams padėjo profesionali gidė, o taip pat ir lektorė R. Vaitkienė. Ekspozicijoje, kurioje apsijungia meno ir dizaino objektai, dokumentinė medžiaga, kasdieniai daiktai, gyvi žmonių pasakojimai, skirtingų sričių ekspertų įžvalgos, jaunieji menininkai galėjo prisiliesti prie autentiškų ir labai skirtingų tėvų ir senelių kartos patirčių.

„Pasinaudojome reta proga į sudėtingą istorinį laikotarpį pažvelgti iš vaiko perspektyvos, kurią paryškina eksponuojami autentiški to laikotarpio objektai ir liudijimai. Nemažai studentų susidomėjimo sulaukė žaislai. Jie dalinosi ne tik savo vaikystės prisiminimais, bet ir savo tėvų vaikystės patyrimais“, – pažymi R. Vaitkienė, – „Džiugu, kad Menų ir ugdymo fakulteto studentai žadėjo sugrįžti į šią parodą kartu su savo tėvais ir seneliais bei daugiau sužinoti apie šį, į atmintį įsirėžusį, istorinį laikotarpį.“

Dėkojame lektorei R. Vaitkienei už prasmingą iniciatyvą!

Už puikų fotoreportažą iš parodos dėkojame Agnetai Arbačauskaitei.