Praėjusią savaitę Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Dizaino studijų programos dėstytojai ir studentai kvietė kolegijos bendruomenės narius bei visus, besidominčius dizainu, dalyvauti tradiciniame, nuo 2013-ųjų organizuojamame, renginyje “Diena su dizainu”, kuris šiais metais vyko nuotoliniu būdu.
Renginį pradėjęs Dizaino studijų programos koordinatorius Juozas Dundulis pasveikino gausiai susirinkusius dalyvius, supažindindamas su “Dienos su dizainu” programa, kuri buvo aktuali ir grafiniu dizainu, ir interjero bei baldų dizainu besidomintiems renginio dalyviams. Menų akademijos vadovė dr. Inga Valentinienė, dėkodama susirinkusiai publikai, pabrėžė, jog dizainas – tai gyvenimo kokybė, todėl plėsti savo žinias dizaino srityje ir išlikti smalsiems – būtina. Dizaino studijų programos dėstytojas, architektas Kęstas Vaikšnoras, sveikindamas renginio dalyvius, linkėjo gero laiko ir dalijimosi ne tik žiniomis, patirtimi, bet ir nuotykiais, kurių kūrybinėje veikloje tikrai netrūksta. “Tikėkimės, galvos nuo naujų žinių tik padidės”, – pridūrė J. Dundulis, kviesdamas pasiklausyti renginį pradėjusio grafikos dizainerio, doc. Jono Malinausko pranešimo „Dizaineriško mąstymo“ taikymas profesinėje veikloje ir kasdieniame gyvenime“. “Dizaineriškas mąstymas” tapo populiarus ne tik tarp šios srities profesionalų, tačiau ir tarp verslininkų, ekonomistų ir kt., kadangi padeda komunikuoti su skirtingų sričių profesionalais”, – sakė J. Malinauskas. Skaitydamas pranešimą, grafikos dizaineris supažindino su dviem svarbiomis – dizaino proceso ir dizaineriško mąstymo – schemomis, išskirdamas, jog dizaino proceso schemoje – svarbus dėmesio perkėlimas į skaitmeninio dizaino sritį, pagreitėjusi reklaminės komunikacijos apytaka, vystomas asmeniškas, individualus vartojimo pobūdis, o dizaino mąstymo schemoje reikšmingas yra empatizavimas – vartojo problemos supratimas, problemos apimties įvardijimas ir apibrėžimas, idėjų generavimo fazė, prototipo darymas, jo testavimas. “Dizainas yra tai, kas perteikia laiką, kuriame mes gyvename”, – pranešimą užbaigė J. Malinauskas.
“Šiandieniniame globaliame pasaulyje, kuriame žmonės migruoja, keliauja, maišosi, labai svarbu galvoti apie įvairų vartotoją, todėl ieškant visiems tinkamo sprendimo, reikia kurti universalaus dizaino strategiją”, – sakė doc. dr. Jūratė Tutlytė, skaičiusi pranešimą “Dizainas visiems?”, kuriame gilinosi į dizaino prieinamumo, skirto ne tik negalią turintiems asmenis, bet ir į įvairaus amžiaus, statuso ir kt. žmonių grupėms. Taip pat doc. dr. J. Tutlytė pasidalijo su pranešimo tema susijusių, įkvepiančių “Kaunas 2022” vykdytų iniciatyvų, organizuotų kūrybinių dirbtuvių pavyzdžiais.
Dizaino studijų programos dėstytojas, architektas K. Vaikšnoras pranešime “Kūrybinis kelias” aptarė kūrybiškumo sąvoką, akcentuodamas, jog kūrybiškumas turi tris atraminius taškus: informaciją, motyvaciją, sugebėjimus. “Jei vienas iš šių taškų “kliba”, rezultatas niekada nebus geras”, – sakė K. Vaikšnoras. Siekdamas motyvuoti renginio dalyvius, pranešime dėstytojas pasakojo apie įgyvendintus gyvenamųjų namų kvartalo kitoje Neries upės pusėje, Lukiškių aikštės įveiklinimo ir daugelį kitų projektų. Dalindamąsis įgyta patirtimi, K. Vaikšnoras akcentavo, jog kūrybiniame procese labai svarbus yra netradicinis mąstymas ir žaismingumas, padedantys projektuose pasiekti konceptualumo ir pragmatiško funkcionalumo dermę.
Antrojoje “Dienos su dizainu” dalyje dalyviai buvo kviečiami į atskiras – grafinio dizaino ir interjero bei baldų dizaino – sekcijas. Grafinio dizaino sekcijoje, kurią moderamo Dizaino studijų programos dėstytoja Gintarė Jarašienė, pranešimą „Personažo dizainas: minties ir vaizdo kuriama gyvybės magija“ skaitė Dizaino studijų programos absolventė, pasaulinio lygio apdovanojimais įvertinta grafikos dizainerė ir iliustratorė Laimutė Varkalaitė, su grafikos dizainerių ir 2D animatorių darbo specifika žaidimų industrijoje supažindino žaidimų kūrimo ir leidybos studijos, išleidusios daugiau nei 300 žaidimų vaikams, „TutoTOONS“ animatorių komandos vadovė Inga Indrašiūtė, dizaino komandos vadovė Austė Lembergaitė ir personalo vadovė Kotryna Rimaitė, o apie elektroninės knygos kūrimo ypatumus pasakojo „Adobe“ programų ekspertas, lektorius Virgis Valčiukas. Interjero ir baldų dizaino sekcijoje, kurią moderavo K. Vaikšnoras, Dizaino studijų programos absolventas, dizaineris Andrius Skibaris supažindino su 3D vizualizacijos anatomija, o Lietuvos XX a. architektūros tyrinėtojas dr. Vaidas Petrulis pristatė pranešimą „Laikmečio dvasia. Architektūra tarpukario (1918 – 1940) Lietuvoje“.
Dėkojame renginio pranešėjams ir dalyviams už puikų drauge praleistą laiką!