Kauno kolegija studentams suteikia galimybę vykti studijoms ir praktikai į beveik dvidešimties Europos Sąjungos šalių partnerines aukštąsias mokyklas pagal tarptautinių mainų programą Erasmus+. Verslo fakulteto studentai, rudens semestrą praleidę užsienyje, jau grįžo į Alma Mater ir skuba pasidalinti įspūdžiais bei paskatinti kitus studentus nepraleisti progos išvykti trumpam nuotykiui.

Turizmo ir viešbučių vadybos studijų programos trečiakursis Arnoldas Žeimis ryžosi netradiciniam nuotykiui nusprendęs išvykti į Tolimųjų Rytų gigantę Kiniją. Nepabūgęs tolimos valstybės ir skirtingos kultūros iššūkių, šiandien A. Žeimis sako, kad į Lietuvą grįžo it kitas žmogus: „Išvykęs vienas taip toli nuo namų, privalėjau išlipti iš komforto zonos. Vienareikšmiškai galiu teigti, jog turint galimybę atvykti čia, į Kinijos salą Hainaną, yra tikra nuodėmė ja nepasinaudoti“, – sako Arnoldas užduodamas retorinį klausimą, – Kas gali būti geriau už nesibaigiančią vasarą, kasdien leisti laiką prie jūros ir pažinti vietinius žmones ir mums, europiečiams, egzotišką kultūrą?“. Į šią salą gali vykti Turizmo ir viešbučių vadybos studijų programos studentai, o pats Arnoldas neabejoja, kad šios patirties nepamirš dar ilgai.

Taikomosios komunikacijos studijų programos studentės Remigija Vilniūtė ir Rimgailė Vosylytė sutinka, kad ryžtis tokiam nuotykiui reikia daug drąsos, tačiau sprendimas rudenį praleisti Guardos politechnikos institute Portugalijoje – vienas geriausių iš kada nors priimtų. „Čia laukia ne tik nauji draugai, vakarėliai ar kelionės į gražiausias Portugalijos vietas, bet ir laikas savęs pažinimui“, – sako merginos. „Gyvenimas kitoje šalyje mane išmokė vertinti kiekvieną akimirką, kiekvieną sutiktą žmogų, priminė, koks gražus yra pasaulis ir kiek daug dar nepamatyta, nepatirta. Tiems, kurie planuoja arba dar nežino, kodėl verta išvykti su Erasmus+, siūlyčiau daug nemąstyti, – imkite ir važiuokite, o kiekviena čia praleista diena bus nepamirštama“, – studentus priimti iššūkį skatina R. Vilniūtė. Draugei antrina kartu laiką Portugalijoje leidusi Rimgailė: „Apie tai svarstantiems Kauno kolegijos studentams galiu palinkėti drąsos – nebijokite, išdrįskite ir susikurkite savo gyvenimo nuotykį!“.

Belgijos PXL universitetinėje kolegijoje keletą mėnesių studijavusios Turizmo ir viešbučių vadybos studentės Deimantė Vaičiulytė, Vita Popaitė ir Justina Balsevičiūtė sako, kad studijos užsienyje buvo vertingos pagilintomis profesinėmis žiniomis: „Erasmus+ studijų dėka patobulinome anglų kalbos žinias. Taip pat Belgijoje mokėmės olandų kalbos pagrindų ir susipažinome su skirtingomis kultūromis, pavyzdžiui, mūsų grupėje studijavo Kinijos, Ispanijos, Rumunijos, Italijos ir Austrijos piliečiai.“ Merginos vienbalsiai sutinka, kad tarptautinė patirtis vertinga ir ieškant darbo, nes darbdaviai vertina drąsius, iššūkius priimančius žmones bei įgytą tarpkultūrinę patirtį. „Pabaigai norėtume patikinti dvejojančius, kad nėra ko bijoti. Siūlome pasinaudoti šia galimybe, nes iš jos pasisemsite daug daugiau žinių ir emocijų nei galite įsivaizduoti“, – priimti studijų užsienyje iššūkį ragina Deimantė, Vita ir Justina.

Primename, kad norintieji išvykti studijoms arba praktikai į užsienį, turi užpildyti paraišką, paspaudę nuorodą. Paraiškos dalinėms studijoms užsienyje priimamos iki kovo 2 dienos, praktikai – iki balandžio 15 dienos. Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su Verslo fakulteto Tarptautinės veiklos koordinatoriumi Modestu Riauka el. p. modestas.riauka@go.kauko.lt, Pramonės pr. 20, 4-21 kab.