Verslo fakultetas kviečia tapti Kauno kolegijos alumnų klubo nariais!

Alumnų klubas sukurtas plėtoti abipus naudingą partnerystę tarp absolventų ir Kauno kolegijos. Absolventai organizuoja susitikimus, dalyvauja Kauno kolegijos renginiuose, veda mokymus Kauno kolegijos studentų atstovybei bei studentams, dalinasi gerąja patirtimi. Klubui priklauso absolventai ne tik gyvenantys ir dirbantys Lietuvoje, tačiau ir tie, kurie įsitvirtino užsienio darbo rinkose.

Klubo prezidentas – tarptautinio klubo „Toastmasters Kaunas“ viceprezidentas, VšĮ „Alternatyvūs sprendimai tvariai ateičiai“ direktorius, Kauno kolegijos lektorius Mindaugas Samuolaitis (el. paštas mindaugas.samuolaitis@go.kauko.lt).

Informacija apie alumnų veiklą teikiama elektroniniu paštu kkalumni@go.kauko.lt

Alumni sėkmės istorijos

Kauno kolegijos Verslo fakultete išaugo daug nuostabių asmenybių. Buvę studentai šiandien vadovauja tarptautinėms įmonėms, yra įkūrę savo verslus, sparčiai kyla karjeros laiptais. Džiaugiamės savo absolventais ir dalijamės jų sėkmės istorijomis. 

„Turint įgūdžių ir stropiai dirbant mažai tėra nepasiekiamų dalykų;
didžiausi darbai nudirbami ne jėga, o atkaklumu. “
Samuelis Džonsonas

Erika Besusparienė – buhalterinės apskaitos įmonės UAB „Docinta“ direktorė, Finansų apskaitos dėstytoja. Kauno kolegijos Verslo fakulteto Buhalterinės apskaitos studijų programos absolventė, studijas baigusi 2007 m.

Erikos Besusparienės šeimoje – ne vienas buhalteris, todėl apsispręsti, kokią specialybę pasirinkti, nebuvo sudėtinga. Baigusi buhalterinę apskaitą Kauno kolegijoje E. Besusparienė įsidarbino audito įmonėje, kurioje vykdė buhalterės funkcijas bei dalyvaudavo organizuojamuose audituose. Dirbant samdoma darbuotoja, buvusi Kauno kolegijos studentė, sugalvojo pradėti savo verslą ir 2008m. įsigijo įmonę UAB „Docinta“. Vėliau Erika baigė išlyginamąsias studijas, taip praplėsdama žinias dar labiau.

Šiuo metu E. Besusparienė vadovauja finansų ir apskaitos įmonei UAB „Docinta“ taip pat savo žiniomis dalijasi Kauno kolegijoje, dėstydama Finasinės apskaitos paskaitas.

Paklausus, kokią naudą atnešė studijos Kauno kolegijoje, UAB „Docinta“ vadovė neslepia, jog studijos ir įgytos žinios suformavo pagrindą ne tik tapti profesionalia ir daug išmanačia specialiste, bet ir įkurti savo įmonę.

Erika Besusparienė sako, kad be darbo finansų apskaitos įmonėje, vadovavimo ir dėstytojavimo neįsivaizduoja savo gyvenimo. „Mėgstu abu savo darbus, dirbti su studentais yra šaunu, kartais tenka susidurti su iššūkiais, kaip juos sudominti ir suteikti kuo daugiau žinių bei praktinių patarimų. UAB “Docinta” darbai yra organizacinio pobūdžio, reikia tinkamai paskirstyti darbus tarp kolektyvo, koordinuoti įvairius procesus,- teigia finansų specialistė.

Kauno kolegijos absolventė džiaugiasi, kad studijos kolegijoje orientuotos į praktiką todėl baigus mokslus žinių ir praktikos įgijama tiek, jog galima iškart pradėti dirbti darbą susijusį su buhalterija.

Visiems, siekiantiems savo svajonių, Kauno kolegijos absolventė pataria daug dirbti, tobulėti, nebijoti klysti ir mokytis iš savo klaidų!

Simonas Urbonas – Kūrybos namų „Legal Guns“ kūrybos vadovas, Verslo fakultete studijas baigė 2009 metais.

Simonas Urbonas – vienas iš tų studentų, kurio karjera prasidėjo dar studijuojant. Pasinaudojęs kolegijos suteiktomis galimybėmis, Simonas ne tik sėmėsi žinių reklamos, vadybos srityse, tačiau įgavo ir vaizdo kūrimo patirties. Dar studijuodamas Verslo fakultete, S. Urbonas pradėjo savarankiškai dirbti: filmuoti renginius, dirbti televizijos projektuose.

Šiandien Simonas – vienos sėkmingiausių vaizdo kūrimo įmonės Lietuvoje kūrybos vadovas. Įmonė „Legan Guns“ dirba su įvairiausiais projektas: televizijos laidomis, vaizdo reklamomis, muzikiniais klipais, renginių organizavimu. Kauno kolegijos absolventas savo talentą, įgytas žinias ir kūrybą išnaudoja kiekvieno savo kuriamo projekto metu. Simonas neslepia, kad šis darbas jam ypatingai malonus, nes kiekvieną dieną laukia vis kiti iššūkiai. „Kiekvieną dieną tenka apginti savo sugalvotą idėją ar projektą prieš klientą ir padėti jam suprasti, kad galima daryti kitaip, nei darė iki šiol“, – teigia kūrybos vadovas.

Verslo fakultete tris savo gyvenimo metus praleidęs Simonas, atskleidžia, kad studijose labiausiai vertina praktines žinias, todėl, kaip pats teigia, Kauno kolegija šiuos lūkesčius visiškai išpildė.

Daug pasiekęs ir vis dar siekiantis Kauno kolegijos absolventas filosofiškai atskleidžia savo sėkmės karjeroje receptą: „Supratau, kad greitai bėga ne laikas, o gyvenimas“, – teigia S. Urbonas.

Turizmo ir viešbučių vadybos studentė: mokytis – niekada nevėlu

Živilė Ginietė – viešbučio-restorano „BestBaltic Panemunės pilis“ administratorė, nuo 2015 m. Kauno kolegijos Turizmo ir viešbučių vadybos ištęstinių studijų studentė.

„Studijos – visada naudingos, o mokytis – niekada nevėlu“ – įsitikinusi Kauno kolegijos Turizmo ir viešbučių vadybos ištęstinių studijų studentė Živilė Ginietė, kurią į Verslo fakultetą atvedė noras patobulinti žinias. Prieš tai dirbusi viename prabangiausių Kauno restoranų, moteris jau trejus metus džiaugiasi būdama šimtmečių dvasia, prabanga ir komfortu alsuojančio viešbučio-restorano „BestBaltic Panemunės pilis“ administratore.

Suderinti mokslą ir darbą, pasak Živilės, nėra lengva, tačiau, kaip pati teigia, kai labai nori – viskas įmanoma. Moteriai netrukdo netgi ne menkas atstumas, mat važinėti tiek į darbą, tiek į studijas kasdien tenka iš Jurbarko.

Studentė patikina, kad viešbutyje-restorane „BestBaltic Panemunės pilis“ labai smagu dirbti. Ji prisimena savo pirmąjį įspūdį – tik įsidarbinus amą atėmė pačios pilies ir viešbučio grožis, kuris dar ir šiandien, tiesiog, stulbina. Administratorė šypsosi, kad šie jausmai dar ir dabar atgyja, pamačius nuo kambarių grožio aikčiojančius svečius.

Kauno kolegijos Verslo fakultete ketvirtus metus leidžianti Živilė dalinasi sėkmės receptu: „Norint, kad karjeroje sektųsi, reikia į viską žiūrėti atsakingai, patiems imtis iniciatyvos bei atsakomybės ir užsibrėžti įveikti visus iššūkius“.

Artūras Zakarauskas – studijų agentūros Australijoje „Open Conexus“ vadovas. Kauno kolegijos Verslo fakulteto absolventas.

Kauno kolegijos absolventas dar besimokydamas dirbo informacijos teikimo centre, o pabaigęs studijas panašų centrą pavadinimu „Telesaitas“ savarankiškai atidarė Klaipėdoje. Jau studijų laikais, turėjęs verslumo gyslelę, A. Zakarauskas aktyviai dalyvaudavo kolegijos veiklose ir visuomet svajojo apie savo verslą. Baigus mokslus Kauno kolegijoje smalsumas jauną vaikiną nuvedė į Australiją. Gyvendamas Sidnėjuje Artūras pastebėjo, jog Australijoje mažai jaunų žmonių iš Lietuvos. Todėl kilo mintis padėti žmonėms įsitvirtinti šioje šalyje.

2014m. A. Zakarauskas kartu su partneriu atidarė studijų agenturą – Open Conexus. „Šiandien mūsų ofise Sidnėjuje dirba 15 žmonių iš Lietuvos, Prancūzijos, Italijos, Kolumbijos, Peru, Meksikos, Brazilijos ir Indonezijos. Turime 5 padalinius Europoje, Pietų Amerikoje ir Azijoje, – neslėpdamas džiaugsmo pasakoja Kauno kolegijos absolvetas.

Artūras sako, kad studijos kolegijoje buvo vienas geriausių sprendimų. „Treji metai studijų Kauno Kolegijoje gana stipriai turėjo įtakos mano ateičiai. Visų pirma – tai laisva atmosfera kolegijoje, superiniai specialybės dėstytojai ir geriausia visų laikų grupė!, – teigia absolventas.

Tarptautinį verslą sukūręs, buvęs Verslo fakulteto studentas, visiems linki pasitikėjimo savimi ir ieškoti strities, kuri džiugintų.

„Esu įsitikinęs, kiekvienas turi atrasti savo Australiją. Visiškai nesvarbu kur ji yra. Svarbiausia – nebijoti ieškoti. Tai galioja visose gyvenimo srityse, ne tik karjeroje“ A. Zakarauskas

Mantvydas Mažeika – Kauno apygardos probacijos tarnybos, Savivaldybių probacijos skyriaus, veikiančiame Alytaus miesto ir rajono savivaldybių teritorijose, inspektorius.

Verslo fakulteto, Teisės studijų programos absolventas, studijas baigęs 2015m.

Mantvydas Mažeika – vienas iš tų, kuriam sėkmė karjeroje nusišypsojo iškart po studijų baigimo. Teisės specialybę Kauno kolegijoje įgijęs Mantvydas, praėjęs atranką į darbo vietą, iškart tapo probacijos tarnybos inspektoriumi. Apie savo sėkmę absolventas sako: „Svarbiausia tikėti, kad pasiseks ir mylėti savo darbą“.

Darbas probacijos tarnyboje reikalauja daug kompetencijos. Kasdien tenka spręsti įvairius teisinius klausimus. M. Mažeika savo darbe turi vykdyti probaciją, kontroliuoti viešųjų darbų ir laisvės apribojimo bausmes, baudžiamojo poveikio priemones ir atlikti kaltinamųjų asmenų socialinės aplinkos, kriminogeninių veiksnių tyrimus.

M. Mažeika pasakoja, kad studijuodamas teisės specialybę Verslo fakultete, įgijo labai daug žinių, kurias ir dabar kiekvieną dieną pritaiko savo darbe. „Labai pravarčios žinios tapo tos, kurios įgytos pasirenkamųjų dalykų (korupcijos kontrolė ir prevencija, ikiteisminio tyrimo procesas, juridinė retorika), informatikos bei dokumentų valdymo paskaitose.

Pasak jaunojo probacijos tarnybos inspektoriaus, teisės studijose atliekamos praktikos – vienas naudingiausių dalykų mokslo procese. Studijų metu absolventas atliko praktiką Kauno apygardos probacijos tarnyboje bei Kauno miesto apylinkės prokuratūroje. „Praktikų metu galėjau pritaikyti įgytas teorines žinias ir lavinti praktinius įgūdžius. Tai leido labiau įsigilinti į baudžiamosios teisės specifiką, susipažinti su bausmių vykdymo sistema“, – teigia M. Mažeika.

Visiems svajojantiems dirbti teisės srityje M. Mažeika pataria siekti savo tikslo ir stengtis vadovautis principu: „Kaip galvosi – taip ir bus“.

Alvyda Derbutaitė – teisininkė, dirbanti MB „LC paslaugų centras“. Kauno kolegijos Teisės katedros absolventė, studijas baigusi 2013m.

Alvyda Derbutaitė stojimą į Kauno kolegijos teisės studijų programą, laiko vienu geriausiu jos gyvenimo sprendimu. Visuomet savojojusi įgyti prestižine laikoma teisininko specialybę, Alvyda numodavo ranka į kalbas apie tai, kad teisininkų šiais laikais per daug ir jie neranda darbo.

Atkakliai siekdama tikslo ir gerai besimokydama Kauno kolegijos absolventė jau po pirmosios praktikos studijų metu, gavo pasiūlymą dirbti antstolių kontoroje. Pabaigusi studijas Alvyda įsidarbino sparčiai augančioje įmonėje MB “LC paslaugų centras”, kur dirba teisininke. Kaip sako pati Alvyda, pagrindinis jos darbas – teisinių dokumentų, sutarčių rengimas, klientų konsultavimas, pagalba naujam verslui, o didžiausias iššūkis darbe – suderinti klientų norus su galiojančiais teisės aktais, užtikrinti, kad klientai kurdami naują verslą nepasiklystų įstatymų gausoje.

Teisininkė neslepia, kad Kauno kolegijoje įgytos žinios padėjo pamatus tolimesnei karjerai. Be to, žinios įgytos studijuojant teisę yra plačiai pritaikomos ne tik teisinėje veikloje, bet ir realiame gyvenime. „Jeigu reikėtų dokumentus pildyti iš naujo, net neabejodama vėl pirmu numeriu nurodyčiau Kauno kolegiją“,- teigia A. Derbutaitė.

Visiems svajojantiems apie teisininko darbą Alvyda linki stengtis, būti aktyviems visose veiklose ir tobulėti.

Deimantė Šmitė – rinkodaros ir komunikacijos specialistė UAB „Baltic transline“. Verslo fakulteto absolventė, studijas baigusi 2009 m.

Deimantė Šmitė dirba tarptautinėje krovinių gabenimo ir ekspedijavimo kompanijoje. Kauno kolegijos absolventei patikėta rūpintis įmonės rinkodaros bei komunikacijos procesais. Deimantė sako, kad kiekviena diena šiame darbe – pilna iššūkių. Tarptautinėje įmonėje nuolatos vyksta dinamiškas darbas, tenka spręsti įvairias problemas. „Man atėjus, pradėjome vykdyti įmonės rebrandingą (logotipo, firminio stiliaus, įvaizdžio keitimą), susidūriau su pokyčių sukeltu pasipriešinimu, adaptacija ir kitais iššūkiais“, – teigia D. Šmitė.

Dirbant rinkodaros ir komunikacijos srityse, reikalingos visapusiškos žinios. Todėl buvusi Kauno kolegijos studentė džiaugiasi, kad studijuodama kolegijoje įgijo vadybos, teisės, buhalterinės apskaitos pagrindus, išmoko naudotis techninėmis programomis, kurios praverčia kuriant naujus reklamos projektus.

Deimantė teigia, kad visuomet buvo iš tų, kurie stengiasi ir siekia geriausio, todėl pasak jos, svarbiausias aspektas, kylant karjeros laiptais – nesustoti vietoje, nuolat jausti žinių alkį ir tobulėti!

Giedrė Undraitytė – AB „Krekenavos agrofirma“ produktų vadybininkė, Kauno kolegijos absolventė. Baigusi Maisto pramonės verslo vadybos studijas 2014 m.

Giedrė – buvusi Kauno kolegijos studentė, aktyviai dalyvavusi bene visose kolegijos veiklose. Geras mokymąsis, sistemingas žinių siekimas lėmė tai, jog absolventė jau nuo studijų baigimo dirbo pagal specialybę.

G. Undraitytė įmonėje „Krekenavos agrofirma“ užsiima produktų vadyba. Darbas su klientais, akcijų planavimas, skaičiavimas – neastiejama kasdieninio darbo dalis. Kauno kolegijos absolventė neslepia, kad Maisto pramonės verslo vadybos studijose įgytos žinios kiekvieną dieną praverčia darbuose. „Daug pliusų davė tai, kad nusimanau apie maistą ir turiu technologinių žinių apie jų gamybą, kokybę bei saugą, o kur dar skaičiavimai, planavimai, kuriuos taikyti išmokau būtent studijuodama, – teigia absolventė.

Buvusi Kauno kolegijos studentė paneigia mitus, kad baigus mokslus, darbą pagal specialybę susirasti sunku. Studijuojantiems Kauno kolegijoje Giedrė linki pasinaudoti visomis suteiktomis galimybėmis, ryžto ir niekada nenustoti siekti savo tikslų!

Tautvydas Pocius – Airijos skrydžių kompanijos „City Jet“ pajamų valdymo, kainodaros ir distribucijos vadovas, Kauno kolegijos Verslo fakulteto Turizmo ir viešbučių vadybos absolventas.

Prieš keliolika metų Turizmo ir viešbučių administravimą Kauno kolegijoje baigęs Tautvydas Pocius pripažįsta – ši aukštojo mokslo institucija padėjo tvirtus pamatus jo tolimesnei karjerai, o privalomoji praktika išaugo į pirmąją darbo vietą.

Šiuo metu T. Pocius užima vadovaujančias pareigas Airijos skrydžių kompanijoje „City Jet“. Čia Kauno kolegijos absolventas jau kurį laiką dirba pajamų valdymo, kainodaros ir distribucijos vadovu, yra atsakingas už sklandžią didžiulės kompanijos veiklą. Absolventas pastebi, jog keliai vis vien veda į Lietuvą, o nostalgiški jausmai Kauno kolegijai skatina ieškoti naujų bendradarbiavimo galimybių.

Anot T. Pociaus, grįžęs į Kauno kolegiją jis pastebi tik teigiamus pokyčius. Ypač absolventą žavi modernėjanti, dinamiška ir jauki aplinka, besišypsantys dėstytojai ir studentai, nuolatinis judėjimas ir žinių siekis. Turizmo ir viešbučių vadybos absolventas negaili pagyrimų ir savo studijuotai studijų programai, tačiau pabrėžia, jog čia stoti turėtų tie, kuriems artima verslo kryptis, mat tiek turizmas, tiek viešbučių sektorius yra verslas, kuriame turi nuolat skubėti, tobulėti ir augti kaip asmenybė.

Video: https://www.facebook.com/Kauno.kolegija/videos/10159078765455696/