Spalio 5 dieną Kauno kolegijos Apskaitos studijų programos studentai turėjo galimybę aplankyti keletą Kauno įmonių ir pažiūrėti, kaip vykdomas realus apskaitos specialistų darbas. Studentus priėmė UAB „BDO auditas ir apskaita“, UAB „Docinta“, UAB „Findigo“, UAB „Lukodita“ ir UAB „Servispro“.

BDO auditas ir apskaita, UAB – tarptautinės audito, apskaitos bei konsultacijų kompanijų grupės „BDO International“ vienintelė įgaliota atstovė ir viena didžiausių apskaitos, audito ir konsultacijų įmonė Lietuvoje. Vizito metu studentai susipažino su įmonės veikla, apskaitos subtilybes studentams pristatė Kauno apskaitos skyriaus vadovė Eglė Matickienė. Mokesčių skyriaus vadovas Tomas Karosas papasakojo apie mokesčių skyriaus darbą, mokesčių apskaičiavimą ir deklaravimą bei kylančias problemines situacijas. Audito skyriui atstovavo kokybės kontrolės atitikties pareigūnė Elena Šukytė, kuri pasidalino žiniomis apie audito veiklą, organizavimą ir kylančius iššūkius. Įmonės komanda paragino studentus kuo greičiau įgyti praktinės patirties ir pasidalino galimybėmis atlikti praktiką šioje įmonėje.

UABDocinta“ – siūlo platų paslaugų pobūdį nuo finansinės apskaitos paslaugų teikimo fiziniams ar juridiniams asmenims iki konsultacijų apskaitos, biudžetavimo, sąnaudų kontrolės ir mokesčių klausimais. Apsilankymo metu studentai turėjo galimybę stebėti apskaitos įmonės darbą ir įmonės veiklos specifiką iš šalies bei susipažinti su įmonės pasirinkta apskaitos programa. UAB „Docinta“ dirba Kauno Kolegijos absolventai, kurie pasidalino savo profesinio kelio pradžios patarimais ir paskatino studentus aktyviai vystyti turimas kompetencijas.

UABFindigo“ – teikia profesionalios finansinės apskaitos ir finansinio konsultavimo paslaugas. Vizito metu studentams pristatytos apskaitos įmonės darbo subtilybės ir iššūkiai. Įmonės atstovai papasakoja apie kasdienines užduotis, darbo planavimą bei kylančias problemas, praktiškai pademonstravo apskaitos programas ir jų galimybes. Susitikimo metu studentams taip pat pristatytos praktikos ir tolimesnės įdarbinimo galimybės.

UAB Lukodita“ – teikia konsultacijas sėkmingo verslo vystymui: nuo įmonės įsteigimo, buhalterinės apskaitos paslaugų iki rekomendacijų renkantis verslo partnerius. Įmonės vadovė, Kauno kolegijos absolventė, šiltai priėmė studentus ir papasakojo apie savo karjeros kelią nuo mokymosi pradžios iki vadovavimo įmonei. Žinodama ko reikia busimam specialistui, įmonės vadovė pati parodė apskaitos sistemą,  bei pademonstravo darbą su konkrečiomis užduotimis. UAB „Lukodita“ taip pat dirba ir kiti Kauno Kolegijos absolventai, kurie pasidalino su studentais įdomiais ir naudingais patarimais tiek studijų, tiek profesinio tobulėjimo klausimais.

UAB Servispro“ – teikia aukštos kokybės įvairių tipų technikos ir įrangos remonto, priežiūros ir techninio aptarnavimo paslaugas visoje Lietuvoje. Šios įmonės apskaitos padaliniui vadovauja Kauno Kolegijos absolventė, kuri šiltai priėmė studentus ir aprodė įmonės patalpas, įmonėje vykstantį darbą bei veiklą. Apskaitos padalinyje studentams buvo papasakota apie darbo organizavimą, kasdieninių užduočių sprendimą ir planavimą. Šiuo metu įmonėje praktiką atlieka apskaitos studijų programos studentė, todėl užsimezgė naudinga ir smagi diskusija taip pirmo ir paskutinio kurso studentų bei jau studijas pabaigusios apskaitos specialistės.

Kauno kolegijos Apskaitos ir finansų katedra dėkoja visoms studentus priimančioms įmonėms. Akademinei bendruomenei ir studentams tokie įmonių apsilankymai yra nepaprastai svarbūs dėl šių priežasčių:

  • Praktinė patirtis: apsilankydami įmonėje studentai turi unikalią galimybę pamatyti kaip teorinė apskaitos ir verslo žinių medžiaga pritaikoma praktikoje. Tai padeda susieti mokomąją medžiagą su realiomis darbo situacijomis.
  • Karjeros galimybės: įmonių apsilankymai leidžia studentams išsiaiškinti kokį karjeros kelią jie gali pasirinkti po studijų baigimo. Būsimi specialistai supranta kokie reikalavimai keliami dirbant šioje srityje ir kokios vertės sukuriamos apskaitos specialybėje.
  • Verslo ryšiai: apsilankydami įmonėse studentai turi galimybę užmegzti verslo ryšius, kurie padeda ne tik siekiant susirasti darbą, bet ir plėtojant verslą ar atliekant mokslinius tyrimus.
  • Motyvacija: apsilankymai įmonėse yra motyvuojantis veiksnys. Tai studentams padeda geriau suprasti mokymosi poreikį ir prasmę bei sustiprinti vidinę motyvaciją siekti aukštesnių rezultatų.
  • Tikslesnis karjeros pasirinkimas: po apsilankymų įmonėse studentai gali tapti informuotesni ir tiksliau nuspręsti ar ši sritis atitinka jų lūkesčius ir interesus, taip išvengiant netinkamo karjeros kelio pasirinkimo.

Dėl visų šių veiksnių, įmonių apsilankymai yra vertinga patirtis studentams ir puiki galimybė išmokti daugiau apie savo pasirinktą sritį, verslo pasaulį ir esančias karjeros galimybes.