Į Verslo fakultetą įstoja gabūs pirmakursiai su aukštu konkursiniu balu, o baigusieji studijas yra itin palankiai vertinami darbdavių. Tokias išvadas galima daryti įvertinus gruodžio mėnesį pasirodžiusio naujausio leidinio „Reitingai“ paskelbtus 2021 m. kolegijų studijų krypčių duomenis.

Remiantis pateikta statistika, Kauno kolegija 45 koleginių studijų krypčių specialistų parengimo vertinime užima II-ąją vietą ir pirmauja beveik trečdalyje, tai yra 13-oje visų vertintų profesinio bakalauro studijų krypčių.

Geriausiai Lietuvoje vertinamos šios Verslo fakultete realizuojamos studijų programos: Teisė, Taikomoji komunikacija, Turizmo ir viešbučių vadyba, Sveikatingumo ir SPA paslaugų vadyba.  Į antrąją vietą iš trečiosios šiemet pakilo Buhalterinė apskaita. Kaip ir praėjusiais metais lyderių dvejetuke išlieka Pardavimų ir marketingo, Finansų, Tarptautinio verslo, Logistikos, Įstaigų ir įmonių administravimo, Kultūros ir laisvalaikio vadybos, Sporto vadybos studijų programos.

Vertinant kolegijų profesinius bakalaurus, didžiausia dalykinio studijų krypčių reitingo dalis – 30 taškų – suteikta darbdavių nuomonei. Pagal nurodytus parametrus geriausiai darbdaviai atsiliepia apie Komunikacijos studijų programos absolventus, taip pat itin palankiai vertinami Turizmo ir viešbučių vadybos, Sveikatingumo ir SPA paslaugų vadybos, Teisės absolventai.

Taip pat mokslo kryptys vertintos pagal šiuos parametrus: 20 taškų – realiam darbdavių elgesiui su baigusiaisiais kolegijas (kaip kiekvienos kolegijos konkrečios studijų krypties absolventams sekasi įsidarbinti ir kiek jie uždirba). 10 taškų – pirmakursių stojamojo balo vidurkiui. 15 taškų – kiek konkrečios krypties studijas pasirinko geriausių abiturientų ir tiek pat taškų, remiantis kriterijumi, su kokiu žemiausiu balu abiturientai priimti studijuoti į konkrečią kryptį.  Šiais metais įtrauktas ir naujas kriterijus, parodantis studentų nubyrėjimą.

Žurnalo „Reitingai“  duomenimis, Kauno kolegija jau ne vienerius metus užima lyderiaujančią poziciją tarp valstybinių kolegijų. Šie rezultatai rodo kryptingą ir rezultatyvią Kauno kolegijos veiklą: studijų kokybės išlaikymą, įvairiapusių kompetencijų ugdymą ir žinių pritaikomumą praktikos metu.