Dalyvaujantys mokslo ir (ar) meno taikomojoje veikloje, įsitraukiantys į savanoriškas veiklas, atstovaujantys kolegiją išorės organizacijose ir prisidedantys prie kitų veiklų, kurios padeda siekti Kauno kolegijos strateginių tikslų, studentai pakviesti atsiimti direktoriaus vardo stipendijas. Kartu su dar penkiais Kauno kolegijos studentais stipendija įteikta Korinai Gorkinai, Verslo fakulteto III kurso Teisės studijų programos studentei.

Korina Gorkina interviu metu pasidalino apie savo aukštus studijų rezultatus, atradimus ir pasirinkimus, kurie leido pasiekti pripažintą įvertinimą.

Kodėl pasirinkote studijuoti Teisės studijų programą?

Apie teisės studijas pradėjau galvoti 7-8 progimnazijos klasėje, būtent tada mes su klase ekskursijos metu keliavome į Kauno apylinkės teismą. Ten mus pasitikusi apylinkės teismo teisėja labai įdomiai papasakojo apie savo darbo specifiką, sunkumus su kuriais jai tenka susidurti darbe, bei įvairias gyvenimo istorijas. Po šios ekskursijos vis dažniau galvojau, kad būti teisininku yra labai įdomu, juolab kai kiekvieną dieną įvyksta įvairiausių nusižengimų įstatymams. Tačiau po 12 klasės baigimo pasidariau vienerių metų pertrauką nuo mokslų ir išėjau savanoriauti į Lietuvos kariuomenę. Galiausiai po 9 mėnesių tarnybos susidėliojau prioritetus ir apsisprendžiau eiti studijuoti teisę, nes šis dalykas man vis dar atrodė įdomus. Mano vienintelis pasirinkimas pildant paraišką studijoms liko Kauno kolegijos Teisės studijų programa.

Kaip sužinojote apie studijas Kauno kolegijos Verslo fakultete ir nusprendėte čia studijuoti?

Kadangi esu iš Panevėžio, o tarnybą Lietuvos kariuomenėje atlikau Kaune, miestas man nebebuvo svetimas. Dėl šios priežasties studijų programą rinkausi iš Kauno mieste esančių kolegijų. Labai daug gerų atsiliepimų girdėjau būtent apie Kauno kolegiją, tad rinktis ilgai nereikėjo, kadangi čia radau studijų kryptį, kuri mane domino.

Papasakokite apie savo įprastą savaitę. Kaip pavyksta atrasti viskam laiko ir kokius patarimus galėtumėte duoti kitiems studentams?

Esu tas žmogus, kuris nemėgsta vėluoti į susitikimus ar kažkur kitur, nes jaučiu tam didelę asmeninę atsakomybę, taip pat yra ir su mokslais. Visada stengiuosi savo laiką susidėlioti taip, kad visus darbus galėčiau atlikti anksčiau, negu yra nustatytas terminas. Nors ir yra žinoma frazė, jog studentai ruošiasi atsiskaitymui paskutinę naktį, to dalyko stengiuosi vengti, tinkamai susidėlioju savo prioritetus ir laisvą laiką. Todėl ir dabartiniams studentams norėčiau palinkėti ugdyti šiuos įpročius.

Kokiomis papildomomis veiklomis užsiimate?

Nuo II kurso pradžios esu Kauno kolegijos Teisės studijų programos komiteto narė, ten sprendžiame įvairiausius klausimus susijusius su šia studijų programa. Kadangi iš visų narių esu vienintelė studentė, teikiu pasiūlymus visų teisės studentų balsu.

Kaip sekasi papildomas veiklas suderinti su studijomis?

Mokslams aš visada stengiuosi atrasti pakankamai laiko. Visas kitas veiklas suderinti su studijomis nėra sunku, nes kaip ir minėjau, jei tinkamai susidėlioji savo prioritetus, viską stengiesi atlikti laiku arba netgi anksčiau, tada kitoms veikloms visada bus vietos, nesvarbu ar tai būtų darbas ar kita vykdoma veikla kolegijoje.

Kaip tam randate motyvacijos? Koks Jūsų pagrindinis moto?

Tikriausiai motyvacijos atradimas ne visada priklauso tik nuo mūsų pačių, mano nuomone tai labai siejasi su aplinka, kurioje būnate. Didžiausią motyvaciją studijose mums gali suteikti dėstytojai, kurie savo paskaitos metu moka studentus įtraukti ir tuo pačiu sudominti, kad išėjus po paskaitos informacija dar pasiliktų mūsų mintyse. Antras dalykas tikriausiai būtų draugų ratas, kuris palaikytų tave ir suteiktų dar daugiau motyvacijos dirbti bei mokytis, nors ir pasitaiko įvairiausių sunkumų. Na ir be abejonės, didžiausias motyvas yra turėti norą ir rodyti savo pastangas, kurios galiausiai bus pastebėtos. O jeigu motyvacija išsenka, stengiuosi laikytis savo sukurtos disciplinos, kurios puikiai išmokau tarnaudama Lietuvos kariuomenėje.

Kokios yra Jūsų pagrindinės sėkmės taisyklės?

Visų pirma tai būtų noras visada tobulėti, net ir patyrus nesėkmes. Kita mano taisyklė tikriausiai būtų mokytis iš svetimų klaidų, kad ateityje netektų to patirti pačiai. Na ir paskutinis punktas – prieš priimant sprendimus, visada apmąstyti teigiamas ir neigiamas puses, kad galėčiau būti pasiruošusi bet kam.

Ko palinkėtumėte esamiems ir būsimiems Kauno kolegijos studentams?

Palinkėčiau nepalikti visų savo darbų paskutinei minutei, mokėti susidėlioti savo prioritetus ir laiką tinkamai. Nebijoti reikšti savo nuomonės ir ugdyti savyje lyderystės bruožus.

Ar tikėjotės laimėti? Kas paskatino Jus užsiregistruoti direktoriaus vardo stipendijos konkurse?

Laimėti tikrai nesitikėjau, nes anketą užpildžiau tik dėl to, jog perskaičiusi reikalavimus supratau, kad juos atitinku. Tai buvo labiau spontaniškas dalykas, suprantu, kad Kauno kolegijoje mokosi tikrai daugiau nei 1000 studentų, todėl užpildydama anketą nieko neplanavau, mintyse tik galvojau „na bus kaip bus“.

Ir pabaigai, galbūt jau žinote ką žadate veikti su gauta stipendija?

Kol kas dar nesu sugalvojus ką norėčiau nuveikti su gauta stipendija, bet tikriausiai tai bus atidėti pinigai stojant į išlyginamąsias studijas.